Jacob Pullen s 41 poenom uništio Krku

U 9. kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović svladala Krku 104:75. Momčad Slavena Rimca u spomenutom natjecanju sada ima omjer 5-4 i na četvrtom je mjestu na tablici, a pobjedu je upisala na krilima raspoloženog Jacoba Pullena, koji je utakmicu završio s 41 poenom. Pullen je za dva šutirao 10/11, za tri 5/8, a slobodna bacanja gađao je 6/7.

Osim pobjede, dobra je vijest za Cedevitu što joj se nakon dužeg izbivanja zbog ozljede vratio i Filip Krušlin, a u klubu su stoga u reprezentaciju Brazila ranije odlučili pustiti Vitora Benitea. Domaćini su kontrolu preuzeli serijom 18-3 u drugoj četvrtini, a taj period dobre igre Cedevite nastupio je nakon što je Slaven Rimac pozvao timeout jer su gosti na 8:56 min. do kraja prvog poluvremena poveli 26:21.

Pullen je već u prvom poluvremenu ubacio 17 poena i Zagrepčani su na veliki odmor otišli s prednošću 49:35.

Krka je još bila u igri kad je Jure Lalić u 27. minuti pod košem poentirao za 55:64 zaostatak gostiju. Međutim, Pullen (dva poena), Jakov Mustapić (trica i polaganje), Toni Katić (dva slobodna bacanja) i James Bell (trica) treću su četvrtinu zaključili serijom 12-0 za vodstvo Cedevite 76:55, poslije čega pobjeda domaćina više nije bila ugrožena.

Cedevita je naposljetku utakmicu završila uz šut za tricu 10/21. Uz Pullena su dvocifreni kod domaćina bili još Cook s 20 poena i četiri skoka te Stipanović sa 17 poena i 11 skokova.

Prvi strijelac i asistent gostiju bio je Marinelli s 14 poena i šest asistencija.

Izvor: KK-Cedevita