Jasmin Repeša izborio finale talijanskog Kupa

Nevjerojatan uspjeh ostvario je hrvatski stručnjak Jasmin Repeša nakon što je sinoć u polufinala Kupa Italije sa svojim Pesarom svladao Brindisi i plasirao se u veliko finale gdje ga čeka euroligaš, Olimpia Milano, ekipa koju je također vodio u svojoj karijeri.

Pesaro je dominirao utakmicom i na poluvrijeme otišao s visokih +13 te je izgledalo da neće imati većih problema privesti susret kraju. Međutim, nakon što je u 37. minuti Repešina ekipa povela 59:70, Brindisi je napravio seriju 10:0 i smanjio na samo – 1. Pesaro je ipak uspio odgovoriti i zaključiti dvoboj s četiri vezana poena za slavlje rezultatom 69:74.

Najbolji igrač iz pobjedničkih je redova bio  Justin Robinson s 23 poena i 4 asistencije.