Jedinstvena kadetska liga: Cedevita i Split uvjerljivi

Utakmicom FSV i Splita službeno je počela prva sezona Jedinstvene kadetske lige. Kroz 18 kola dobit ćemo četiri najbolje ekipe koje će se boriti za naslov prvaka.

Rezultati I. kola:

FSV – Split 75:110 (16:22, 23:34, 16:33, 20:21)

Statistika

Košarkaši Splita uvjerljivo su započeli ligu pobjedom 75:110 nad domaćinom iz Rijeke. Već u prve tri minute Ivan Perasović s dva bacanja i tricom te Roko Gizdavčić tricom dovode goste na osam poena prednosti. FSV se uspijeva vratiti do kraja četvrtine na samo jedan poen zaostatka nakon koš-faula Mislava Kolića. Međutim, u nastavku utakmice Splićani samo povećavaju svoju prednost.

Bušljeta je predvodio domaćine s 28 poena, a Kolić je pridodao 17. S druge strane najraspoloženiji su bili Perasović s 26 te Viktor Šarić s 20 poena i 11 skokova.

Splićani sutra gostuju kod Dubrave, a FSV u nedjelju putuje u Slavonski Brod.

Zadar – Slavonski Brod 1946 66:64 (15:10, 16:24, 18:21, 17:9)

Statistika

Paulo Sarić (KK Zadar)

Napetu utakmicu mogli smo vidjeti u Zadru gdje je domaćin tek u posljednjim trenucima utakmice pobijedio 66:64. Prvu veću prednost napravili su gosti u 29. minuti utakmice serijom 17:2 kada odlaze na deset poena prednosti. Zadrani ne odustaju i dvije minute prije kraja Gabrijel Majica dovodi svoju momčad u vodstvo. Roko Višić dva puta pogađa po jedno bacanje za tri poena prednosti te Zadrani uspijevaju zadržati dva boda.

Jedini dvoznamenkasti strijelci kod domaćina bili su Duje Brala s 12 te Niko Manojlović s 11 poena. Devet poena i 11 skokova ubilježio je Majica. Luka Špehar iskoristio je svih 40 minuta za 27 poena i pet ukradenih lopti kod gostiju.

Zadar u nedjelju gostuje kod Pazina, a Brod dočekuje riječane.

Pazin – Bjelovar 70:67 (26:23, 15:16, 23:19, 6:9)

Statistika

Dvorana u Pazinu također nam je priredila uzbudljivu utakmicu gdje je domaća ekipa na kraju uspjela pobjedom otvoriti ligu. Rezultat na kraju semafora pokazivao je 70:67. Neizvjesnih 30 minuta utakmice prekida Luka Zajc kada s dva uzastopna koša odvodi svoju ekipu na devet poena prednosti. Bjelovarčani se uspijevaju vratiti tricom i dvicom Vita Porobića na rezultatski x 3 minute prije kraja, ali zatim do kraja utakmice ne uspijevaju zabiti niti jedan koš te Teo Erik slobodnim bacanjem zaključuje utakmicu u korist domaćina.

Gvido Guštin (double-double s 27 poena, 15 skokova) bio je najbolji kod Pazina koji su zabili samo tri šuta za tri poena od 28 ispucanih. S druge strane također 27 poena upisao je Porobić čemu je pridodao 17 skokova, a Renato Serudaš bio je blizu double-double učinka s 18 poena i 9 skokova.

Pazin u nedjelju dočekuje Zadrane, a Bjelovar putuje u Zagreb gdje će igrati sa Cedevitom.

Cedevita – Cibona 78:56 (18:8, 24:13, 15:23, 21:12)

Statistika

Marin Sušić (HKS)

Košarkaši Cibone ušli su u ovu ligu odlaskom petorice igrača te s kraćom klupom nisu uspjeli parirati gradskom rivalu. Cedevita je vodila od početka do kraja susreta, a najbliže što su se Vukovi uspjeli približiti bilo je devet poena zaostatka nakon slobodnog bacanja Roka Prkačina u 28. minuti utakmice. Bio je ovo treći susret ovih ekipa ove sezone i treća pobjeda domaćina.

Karlo Lukačić i Rok Radović predvodili su pobjednike s 20 poena, a double-double učinak zabilježio je Matej Bošnjak s 14 poena i 15 skokova. Double-double učinke s druge strane upisali su Prkačin (18 poena i 13 skokova uz 8 asistencija) i Lukša Buljević (13 poena i 11 skokova). Međutim, 31 izgubljena lopta koštala ih je utakmice.

Dubrava – Dubrovnik 75:92 (22:22, 17:23, 20:32, 16:15) (statistika nedostupna)

U posljednjoj utakmici prvog kola Dubrovnik je slavio na gostovanju kod Dubrave rezultatom 92:75. Nakon izjednačene prve četvrtine sredinom druge gosti odlaze na 11 poena prednosti i praktički “lome” utakmicu. Najbliže što se domaćini uspijevali približiti bilo je pri rezultatu 39:45, ali Dubrovčani ubrzo prebacuju u brzinu više i odlaze na 22 poena prednosti.

Petar Koprivica ubacio je 27 za pobjedu, a Niko Statsjuk pridodao je 25. Domaćine su predvodili Filip Cvitanović s 15 i Valentin Kos s 13.

Dubrava u subotu dočekuje Splićane, a Dubrovnik također isti dan igra protiv Cibone.