Split demolirao Jazine

Nastavljena je HT Premijer lige. U dvanaestom kolu na Višnjiku su se sastale zadarske Jazine i Split. Pitanje pobjednika bilo je odlučeno već na samom početku tako da će Jazine svoje prilike za “spas” tražiti protiv sebi ravnijih ekipa.

HT Premijer liga, 12. kolo, 12. siječnja

Jazine-Split 62:114 (14:33, 20:29, 15:20, 13:32)

Ivanov 18, Zrnić 14, De Woods 12 ; Špaleta 23, Marčinković 18 (8sk), Kedžo 14

Odlučno su gosti ušli u susret te pokazali kolika je razlika u kvaliteti između ovih dvaju ekipa. Nije bilo oscilacija u igri Splita tako da je prednost sve više rasla iz četvrtine u četvrtinu. Najkompetentiji su domaćini bili u trećoj dionici igre, no u posljednjoj su potpuno bili nadigrani iako je Ivica Skelin priliku dao mladićima Vručiniću, VrgočuMariću koji je za samo osam provdenih minuta na parketu zabio deset poena što mu je zasada učinak karijere.

Split je pobjedom stigao na četvrto mjesto s omjerom 7-4, a sljedeći vikend dočekuje Kaštela dok su Jazine pretposljednje s omjerom 1-11 te su slobodne u sljedećem kolu.