Jedinstvena kadetska liga: Pobjede zagrebačkih ekipa, FSV nadigrao Pazin

Za vikend su odigrane utakmice trećeg kola Jedinstvene kadetske lige. U jedinoj subotnjoj utakmici Dubrava je upisala svoju prvu pobjedu protiv Slavonskog Broda 1946. Drugi dan kola pobjede u gostima upisali su Split u Dubrovniku, Cedevita u Zadru, Cibona u Bjelovaru, a domaću pobjedu zabilježio je FSV protiv Pazina.

Dubrava – Slavonski Brod 1946 75:60 (15:18, 28:10, 17:18, 15:14) Statistika

Gosti su u Zagreb došli bez svojeg najboljeg igrača Luke Špehara što se osjetilo tek u drugoj četvrtini kada domaćini serijom 19-2 braće Kos i Jana Grabovca odlaze na 14 poena prednosti.

Upravo je Grabovac bio najbolji igrač na terenu s 26 poena i 9 skokova. Franco Kos ubacio je 14 poena uz 8 skokova, njegov brat Valentin 13 poena i 9 skokova. S druge strane Marko Kremer zabilježio je 11 poena, a od četvorice igrača s 10 poena skok kratak od double double učinka bio je Branimir Stanković.

Dubrovnik – Split 86:99 (19:23, 20:26, 24:27, 23:23) Statistika

Splićani su svoju treću pobjedu upisali nad domaćim Dubrovnikom. Gosti su vodili gotovo cijelu utakmicu, a Dubrovnik je svoju jedinu prednost imao u prvoj četvrtini nakon košar Marka Ajdukovića. Domaća klupa u ovoj utakmici nije ubilježila niti jedan poen (četiri igrača u petorci igrala su svih 40 minuta).

Niko Stasjuk s 24 poena i Antonio Petrović s 23 predvodili su dubrovčane, a s druge strane je za ekipu Srđana Subotića ponovo briljirao Ivan Perasović s 36 poena i 14 skokova. Roko Gizdavčić pridodao je 27, a Ante Perkušić s klupe 13.

Bjelovar – Cibona 83:139 (28:41, 15:26, 20:35, 20:37) Statistika

Košarkaši Bjelovara ponovo nisu imali šanse protiv zagrebačke ekipe. Nakon prošlotjednog poraza od Cedevite, ovaj puta bolja je bila i Cibona. Pitanje pobjednika riješeno je u prvoj četvrtini kada Cibona otišla na deset poena prednosti te do kraja mirno kontrolirali tijek utakmice.

Domaću ekipu predvodili su Vito Porobić s 38 poena i Juraj Balaško s 29. Kod gostiju nezaustavljiv je bio Roko Prkačin s double double učinkom od 50 poena i 13 skokova uz 5 blokiranih šuteva, a Hrvoje Majcunić pridodao je 31.

Zadar – Cedevita 76:94 (23:26, 13:30, 22:13, 18:25) Statistika

Domaćini su se uspjeli držati sve do 13. minute utakmice kada seriju 10-0 zaključuje tricom Patrik Stjepan Trefil te odvodi goste na 15 poena prednosti. Drugu četvrtinu Cedevita je osvojila s 30:13 što se pokazalo ključim na kraju, iako su u četvrtoj zabilježili samo 13 poena.

Gabrijel Majica zabilježio je double double za domaćina s 21 poenom i 11 skokova, a Duje Brala završio je s 14 poena. S druge strane izostanak Roka Radovića iskoristili su najbolje Matej Bošnjak i Žarko Parlov, obojica dobule double učinci s 30 poena i 18, odnosno 12 skokova.

FSV – Pazin 75:70 (16:17, 18:20, 17:14, 24:19) Statistika

Najzanimljiviju utakmicu kola mogli smo vidjeti u Rijeci gdje je domaći FSV tek u posljednjoj četvrtini uspio slomiti otpor gostiju. U 34. minuti igre Lucian Bačić završava 10-0 seriju gdje domaćin s jednog poena zaostatka odlazi na devet prednosti i riješava utakmicu.

Mislav Kolić predvodio je riječane s double double učinkom (35 poena i 17 skokova), a samo je još četiri igrača uspjelo upisati poene za domaćina. S druge strane dvojac Filip Gustovarac i Gvido Guštin (11 skokova) završava utakmicu sa 17 poena.