Universitas do pobjede u završnici

Splitski Universitas je na domaćem terenu upisao pobjedu nad zagrebačkim Rudešom. U vrlo izjednačenoj utakmici gdje se niti jedna momčad nije značajnije odvajala, već se igralo uglavnom koš za košem, sretniji su kraj izvukli domaćini. Universitas je nakon deset odigranih utakmica na diobi trećeg mjesta s omjerom 7-3, dok je Rudeš na petom mjestu s omjerom 6-4.

Prva liga, 10. kolo, 21.siječnja

Universitas-Rudeš 79:74 (16:16, 26:24, 20:20, 17:14)

(Rebić 17(6sk), Marić 17(6sk,2as), Runjić 16 – Ljubičić 16(7sk, 8izg), Meštrović 15(9sk), Zebić 14)

Utakmica je bila potpuno izjednačena. Od samog početka igralo se koš za košem. Niti jedna se momčad nije uspijevala značajnije odvojiti. Gosti su imali najvećih plus tri, a to dovoljno govori o rezultatskoj izjednačenosti. Identično se događa i za vrijeme druge četvrtine koju na kraju splitska momčad završava s plus dva. Treća dionica i domaćini rade seriju zahvaljujući Stojanoviću i Runjiću pa Splićani vode rezultatom 60:50. No, s druge strane uzvraćaju Meštrović i Ljubičić pa vraćaju Rudeš na uobičajenih minus dva (62:60). Većina posljednje dionice protječe u egalu, potpuno izjednačeno uz blagu rezultatsku prednost domaće momčadi.

U posljednje dvije minute se ušlo s minimalnim vodstvom Universitasa (75:74). Nakon toga je uslijedio period promašaja i izgubljenih lopti koje su na kraju gostujuću momčad uvelike koštale bodova. Runjić 50 sekundi prije kraja krade loptu i polaže za 77:74. Luka Radoš u sljedećem napadu zaustavlja Galića, zatim Gabriel Marić pogađa za konačnih 79:74.