Jolly lako s Križevcima, Kvarner s Đurom Đaković

Uspješan debi Davora Vidačaka na klupi Jolly Jadranske banke. Očekivanu pobjedu su ostvarili protiv momčadi Luke Bujasa koji je na ovoj utakmici dao priliku igračima rođenim 1996. i 1997. godine.

[rezultat id=117]

Od prve minute Šibenčani kreću ozbiljno i najavljuju jednosmjernu utakmicu. U četvrtoj minuti Mate Mrva postiže petnaesti koš svoje ekipe dok na drugoj strani Križevčani ostaju na početnoj nuli. Gosti su se nekako uspjeli pribrati i na početku druge četvrtine se približavaju na samo pet razlike. Ubrzo Jolly uzvraća i do poluvremena odlazi na najveću razliku od 46:30.

Domaćine na poluvremenu predvodi Mrva s četrnaest poena, a kod gostiju najefikasniji je Marin Zrnić s jedanaest.

Ništa se bitno nije dogodilo u drugom poluvremenu. Tijekom cijele treće četvrtine igra se koš na koš, da bi u zadnjoj četvrtini Šibenčani dodali još malo gasa i s visokih 93:68 porazili goste iz Križevaca.

Bankare su predvodili Ronald Ross s 23 poena i Mrva s 21 poenom. Za goste 20 poena postigao je Zrnić, dok je Ivan Cvjetković ubacio 17.

Ovom pobjedom Jolly JBS je učinio još jedan korak u borbi za Ligu za prvaka, a goste čeka grčevita borba za opstanak.

[rezultat id=115]

Kvarner 2010 je i matematički osigurao Ligu za prvaka, a Đuri Đaković ostaje nada da će Alkar negdje kiksati kako bi se eventualnom pobjedom u Sinju plasirao u daljnje natjecanje s našim najboljim klubovima.

Već u prvoj četvrtini Riječani su pokazali tko je gazda na Kozali. U šestoj minuti su imali dvoznamenkastu prednost (18:7) i održavali su je sve do kraja poluvremena kada Brođani tricom Mateja Karlovića smanjuju na samo 42:40.

Đurinci su još prijetili do pred kraj trećeg dijela, ali tada igrači Vladimira Anzulovića dižu ritam i vrlo brzo se odvajaju. Sredinom posljednjih deset minuta Bojan Krivec podiže na visokih 74:54, a na kraju je bilo visokih 84:63. Pokazalo se da su najave Brođana o igri na pobjedu bile plašenje s praznom puškom.

Kvarner su predvodili Ivica Radić i Jure Škifić s po 19 poena, Krivec je upisao 13, a Dino Cinac 12. Riječani su pobjedu proslavili u zagrljaju s Armadom i sada se mogu posvetiti pripremama za utakmice protiv Cibone, Cedevite, Zadra i Splita.