Darda “gurnula” Dubrovnik prema A2, Osječani dobili Zabok

Vrijednosnice su u Dubrovniku, u samoj završnici, upisali pobjedu koja će im omogućiti da bezbrižno dočekaju nastavak natjecanja u Ligi za ostanak. Razveselili su i susjede preko Drave koji su pobijedili Zabok i sada su u velikoj prednosti ispred Gospara.

[rezultat id=114]

Domaćin je  imao samo jednu prednost, onu početnu 2:0 koju je tek krajem treće minute Dejan Meznarić iz slobodnog bacanja izjednačio na 2:2. Nakon toga Baranjci vode sve do posljednje minute kada Mislav Perić uspješno realizira slobodna bacanja za izjednačenje 72:72. Ovaj rezultat je dao kratkotrajnu nadu momčadi Ivana Vujičića da mogu napraviti preokret i upisati važnu pobjedu.

U sljedećem napadu Josip Glavinić, bivši košarkaš Dubrovnika, postiže samo jedno slobodno bacanje, ali Dubrovčani ne prelaze u vodstvo jer Perić radi korake. Uroš Vasiljević radi prekršaj nad Antunu Hrkaču koji ih i realizira. Pokušao je Luka Pešut odvesti svoju ekipu u produžetak, ali nije uspio.

Ekipa Senada Muminovića je održavala tijekom utakmice rezultatsku prednost, ali je uporni domaćin u par navrata prijetio da će napraviti preokret. Na njihovu žalost, nisu uspjeli, ali im se ne može osoriti veliko htijenje da pobijede suparnika.

Dvojac Luka Pandurić (22) – Meznarić (15) odigrali su cijelu utakmicu i najzaslužniji su za pobjedu Brokera dok je Dubrovčane Perić (23) držao u igri.

U sljedećem kolu dubrovnik gostuje u Osijeku. Ako izgube tu utakmicu u Dubrovniku će se sljedeće sezone nakon dugo vremena ponovno igrati drugoligaška košarka.

[rezultat id=118]

Osječani su, osim na samom početku, skoro cijelo poluvrijeme bili u zaostatku za Zabočanima, u nekim trenutcima i na dvoznamenkastoj granici. Tek u posljednjim napadima prije velikog odmora Tomislav Radoš tricom izjednačava, a u sljedećem napadu isti igrač odvodi domaćine u prednost.

U drugom poluvremenu Osječki sokol diktira tempo i ima prednost, a Zabok pokušava sustići rezultat. To im i uspijeva u par navrata. U 29. minuti Jakov Mustapić izjednačava (62:62), Robert Lež početkom posljednjeg dijela dovodi goste na minimalnu prednost, a u 39. minuti Zabočanima vraća nadu Ivan Đerman kada smanjuje na 82:80.

Međutim, posljednje napada preuzimaju u svoje ruke Veljko Budimir i Aljoša Šarac te odvode Sokolove do slavlja. Pobjede s kojom im se otvaraju realne mogućnosti da izbjegnu i pretposljednju poziciju.

Radoš i Budimir bili su najbolji pojedinci u sastavu Zorana Helbicha. Radoš je postigao 26 poena uz šut 11/15, a Budimir uz 17 poena upisao i 11 skokova. U sastavu Zaboka istakao se Antonio Vlaić s 27 poena i 8 skokova.