Jollyete druge u Sarajevu

Košarkašice šibenskog Jollya JBS, u finalu memorijalnog turnira “Davorin Popović Dačo” u Sarajevu, izgubile su od beogradske ekipe Radivoj Korać 70:75.

Od samog početka utakmica je bila neizvjesna mada su mlade Beograđanke bile stalno u vodstvu koje je iznosilo 5  do 7 koševa razlike, ali je Jolly stizao i na samo koš zaostatka. Na kraju prve četvrtine, koju je Korać igrao sa čak deset igračica u izmjenama, Snežana Čolić  je tricom sa pola terena dovela svoj tim u vodstvo ( 18:15). Ton igri ekipi iz Šibenika davale su hrvatske reprezentativke Antonija Mišura i Luce Ivanković. Do poluvremena razlika se smanjila na 2 koša (36:34) uz odličnu igru Sanje Mandić, Snežane Čolić i Tine Jovanović.

U nastavku utakmice Korać je zaigrao angažirano i na kraju treće četvrtine koji je dobio sa 21:17, ponovo  stekao opipljivu prednost 57:51. Na kraju, zaslužena pobjeda Radivoja Koraća 75:70 i osvojeno prvo mjesto. Najefikasnija kod pobjedničke ekipe bila je Snežana Čolić sa18 koševa,Tina Jovanović 12, Jelena Radić 11 poena i sedamnaestogodišnja Sanja Mandić  koja je za 14 minuta postigla 14 koševa (3 trice) te svojim koševima odlučila pobjednika.

Kod Šibenčanki najbolje su bile Luca Ivanković  koja je postigla double-double učinak (29 koševa i 15 skokova), te Mišura  sa 21 postignutim košem. Za najbolju igračicu turnira proglašena je Šibenčanka Antonija Mišura.
U utakmici za treće mesto ekipa Mladog Krajišnika iz Banje Luke pobijedila je domaću ekipu Željezničar rezultatom 97:51.

Jolly JBS – Radivoj Korać 70:75

Jolly JBS: Cigić, Stojanović, Petković, Ciabaov 6, Benić 10, Mišura 21, Semren 2, Smolic, Dimaulo, Ivanković 29, Periša, Dulić 2.
Radivoj Korać: Čolić 18, Rodić, Beronja7, Topuzović, Jovanović J.2, Janković, Mandić 14, Brajković 4, Jovanović T.12, Radić 11, Kapor 7, Anđelković.