Široki osvojio turnir pobjedom nad Splitom

U finalnoj utakmici Memorijala “Široki 2011”, pred tisuću gledatelja, snage su odmjerili prošlogodišnji pobjednik Široki WWin i KK Split. Za Split je debitirao mladi hrvatski reprezentativac Dario Šarić, i odigrao je gotovo cijelu utakmicu te postigao 10 poena.

Na kraju zanimljive prve četvrtine vodili su Žuti, no nisu uspjeli zadržati tu prednost kroz ostatak susreta. Već u drugoj četvrtini Toni Dijan dobio je tehničku pogrešku, a igrači Širokog pojačali su ritam u obrani i na poluvrijeme otišli sa zasluženim vodstvom od 36:27.

Početkom drugog poluvremena obje ekipe su krenule borbeno, no domaćini su uspjeli zadržati vodstvo s poluvremena od desetak razlike. U zadnjoj četvrtini Splićani su krenuli nešto odlučnije te su uspjeli smanjiti na samo četiri poena zaostatka, ali Srđan Subotić je uspio zaraditi tehničku pogrešku zbog prigovora. Domaćini su iskoristili dobivenu priliku i odveli klub do pobjede.

Hrvatski reprezentativac Darko Planinić predvodio je Široki do pobjede s 13 poena, dok je Morović ubacio 12. S druge strane Mimica je bio najefikasniji s 12 poena, a odmah iza njega Šarić s 10 poena.

Široki WWin – Split 75:63

Široki WWin: Šutalo 10, Novak, Planinić 13, Ramljak 9, Naletilić 2, Šakić 9, Barać 10, Bilinovac, Morović 12, Peršić, Rikić 7, Bošnjak 3

Split: Subotić 6, Reinholt, Marinelli 2, Vujčić 6, Vuković, Šarić 10, Krušlin 8, Vukušić 6, Dijan 3, Sobin 10, Kraljević, Mimica 12