Joly JBŠ slavio u gradskom derbiju

Najzanimljivija utakmica 15. kola A-1 lige odigrana je u Šibeniku gdje su se u gradskom derbiju susreli Jolly JBŠ i GKK Šibenik. Slavio je domaćin u ovom dvoboju, Jolly JBŠ rezultatom 70:67.

Jolly JBŠ – GKK Šibenik 70:67 (14:14, 31:24, 47:47)

Jolly JBŠ: Katura 22 (10 sk), F. Bubalo 19, D. Bubalo 16, Mrva 6 (6 sk), Gulam 3, Surina 3, Vrlika 1, Kozić, Roso, Cinac, Perković, Vrsaljko.

GKK Šibenik: Petani 18, Šamadan 11, Vukičević 11, Kaštropil 10, Kalpić 6 (8 sk), Bašić 5, Došen 3, Mišić 3, Blaće, Španja, Andabaka.

Susret je započeo s po dva promašaja s obje strane, a prvi su poveli gosti u ovom slučaju GKK Šibenik, dvicom Filipa Vukičevića. Na drugoj strani odmah uzvraća Luka Katura tricom, a istom mjerom uzvraća i Domagoj Bašić za novo vodstvo gostiju od 3:5. Seriju gostiju nastavili su Ljubo Šamadan zakucavanjem i Franko Kalpić polaganjem za vodstvo 3:9. Sabrali su se tada domaćini i uzvratili serijom 9:0 koju su kreirali Katura te Franjo i Domagoj Bubalo. Prva četvrtina završila je rezultatom 14:14.

Drugu četvrtinu otvara dvicom Katura za novo vodstvo Jollya, a na drugoj strani uzvraća novo pojačanje Šibenika, Franko Kaštropil zakucavanjem kojemu su to bili prvi poeni u narančastom dresu. Katura u sljedećem napadu promašuje, a Teo Petani postiže tricu. Nakon promašenih trica Juraja Kozića s Jollyeve strane i Petanija na strani Šibenika, Mate Mrva gubi loptu, a kaštropil novim koševima odvodi Šibenik na 16:21. Uslijedile su minute Domagoja i Franje Bubala. Franjo je postigao deset poena, Domagoj četiri, za seriju 14:3 i vodstvo Jollya od 30:24. Do kraja poluvremena još je samo Paško Vrlika postigao jedan poen iz slobodnog bacanja pa se na odmor otišlo prednošću Jollya od 31:24.

Drugo poluvrijeme je kasnilo zbog problema sa parketom koji se dignuo na jednoj strani terena. Nakon što su uspjeli riješiti problem i popraviti parket, krenula je treća četvrtina u kojoj su bolji bili gosti. Krenuli su tricama Petanija i Šamadana, a dvicom se nadovezao Kalpić za 31:32 vodstvo GKK Šibenik. Do kraja trećeg perioda, Jolly je stalno vodio između dva i četiri poena razlike, a Šibenik je na samom kraju četvrtine došao do izjednačenja. U odlučujući period ušlo se rezultatom 47:47.

Prve četiri minute posljednjeg dijela, Šibenik se držao u egalu sve do rezultata 50:49. Nakon toga domaći Jolly odlazi na pet poena razlike u jednom trenutku i na osam (62:54) nakon dvice Kature nešto više od tri minute do kraja susreta. Tračak nade za Šibenik pojavio se na nešto manje od dvije minute do kraja kada polaganjem Petanija dolaze na tri poena zaostatka. Katura i Mrva s druge strane pogađaju svaki po dva slobodna bacanja za odlazak na plus sedam, a do kraja susreta gosti nisu više uspjeli zaprijetiti. Susret završava tricom Petanija na samom kraju koji je postavio konačan rezultat 70:67.

Novi trener Jolly JBŠ, Ivica Burić startao je pobjedom odmah u svojoj prvoj utakmici i to u vatrenom gradskom derbiju. Najbolji u redovima pobjednika bili su Luka Katura s double double učinkom od 22 poena, 10 skokova te po dvije asistencije, osvojene i izgubljene lopte, Franjo Bubalo zabio je 19 uz tri asista, dva skoka, dvije osvojene i tri izgubljene lopte, a Domagoj Bubalo zaustavio se na 16 koševa, četiri skoka i dvije izgubljene lopte. Kod GKK Šibenik opet je najbolji bio Petani s 18 poena, pet skokova i četiri asistencije, a imao je i dvije izgubljene te jednu osvojenu loptu. Šamadan je zabio 11 uz četiri skoka i dvije osvojene lopte.