Alkari lakoćom preko Zaboka

Alkar je puno lakše od očekivanog stigao do uvjerljive pobjede nad direktnim konkurentom za plasman u Ligu za prvaka, momčadi Zaboka i time se za jednu pobjedu odvojio od njih na tablici. Završilo je 87:70 uz već tradicionalno sjajnu atmosferu krcate sinjske dvorane.

Alkar – Zabok 87:70 (24:14; 50:30; 72:45)

Alkar: Mikulić 17, Jo. Boban, Bilandžić, M. Modrić 6, S. Modrić 10, Vitali 8, Ju. Boban 10, Gaurina, Žitko 16, Perajica 16 (8 sk), Župić, Kanaet 4 (6 sk).

Zabok: Zrnić 8, Raič 10, Anzulović 2, Lež 8, Vlaić 8, Črnjević 11, Marić 6 (5 as), Lebo 17, Tuđen, Ceranja, Smolić.

Domaćini su od samog početka susreta uspostavili dominaciju i već nakon nešto više od šest minuta igre stigli do prve dvoznamenkaste prednosti, kada je Ivan Mikulić postavio 16:5. Alkari su držali prednost na dvije znamenke sve do početka druge četvrtine, kada Petar Marić smanjuje na 24:16, što je bilo posljednji puta da su se Zabočani nalazili u zaostatku od jedne znamenke. To kao da je naljutilo domaće košarkaše, koji na krilima Mikulića i Mate Perajice do kraja prvog poluvremena dižu prednost na okruglih  50:30, iako je u jednom trenutku iznosila i 23 poena viška.

Početak drugog poluvremena najavio je pravi potop Zaboka, a zakucavanjem Domagoja Kanaeta domaćin je sredinom treće četvrtine stigao i do dotad najviših +31 (62:31). Marić je slobodnim bacanjima krajem četvrtine smanjio na pristojnijih 70:45, ali domaćin tada radi seriju 11:0 i početkom posljednje dionice odlazi na najvećih +36 na utakmici. Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, a lagano opuštanje domaćina igrači Dragutina Črnjevića iskoristili su za približavanje na konačnih 87:70.

Kod Alkara su se istaknuli Mikulić sa 17 koševa te Perajica i Luka Žitko s jednim poenom manje. Kod gostiju je 17 poena ubacio Karlo Lebo.

Ovom pobjedom Alkari su napravili još jedan koračić ka Ligi za prvaka, a u sljedećem dvoboju idu u goste vodećoj momčadi lige Zagrebu. Zabočane u sljedeća tri kola očekuje žestoka borba da zauzme jedno od prvih pet mjesta, a prvi pomak ka tom cilju mogu ostvariti u sljedećem kolu kada u Bedekovčini ugošćuju Križevce.