JPH (A): Cedevita i Split korak do završnice

Split i Cedevita su trećeg dana juniorske poluzavršnice u Rijeci upisali bodove protiv Križevaca i Mladosti. Sutrašnjim pobjedama bi ova dva kluba osigurali polufinale Prvenstva Hrvatske.

[rezultat id=832]

Splićani su tek u zadnjih šest minuta uspjeli slomiti otpor Križevaca i slaviti pobjedu 70:58. Vrlo izjednačen susret u kojem je Split u 18. minuti imao prednost 32:24, ali su Borna Kapusta, Tomislav Prstec i Andrej Topić do poluvremena vratili susret u egal (33:33).

Nakon što je pogodio Prstec sredinom treće četvrtine Križevci imaju pet razlike (41:36), ali Mate Kalajžić i Goran Filipović smanjuju na 44:45 na isteku treće četvrtine. Križevčani priključak drže do spomenute 34.minute (53:51), a onda Splićani tricama Stanka Kujundžića i Roka Dominovića rade seriju 10:1 i usmjeravaju susret na svoj mlin.

Ovom pobjedom Split je došao na korak od Final foura za što mu je potrebna pobjeda protiv domaćina Kvarnera. Split su predvodili Filipović i Dominović koji su ubacili po 16 koševa, a Josip Jukić je dodao 11 uz 14 skokova. Kod Križevaca Kapusta je ubacio 24, a Prstec 17 koševa uz 10 skokova.

[rezultat id=833]

U drugom susretu između Cedevite i Mladosti nije bilo iznenađenja, pa je momčad Mikija Starčevića stigla do uvjerljive pobjede. Mladostaši su uoči susreta ostali bez svoj najboljeg igrača Ivana Majcunića koji se još jučer vratio u Zagreb zbog bolesti, pa je njegov sutrašnji nastup u A1 kvalifikacijama za Goricu protiv Kaštela upitan.

Sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine (28:17), a Emir Šabić, Luka Živko i Ivan Vučić zatrpavali su koš Mladosti za + 21 na poluvremenu (56:35). U nastavku tek odrađivanje posla za Cedevitu koju sutra očekuje susret protiv Križevaca.

U konačnoj pobjedi Cedevite 111:77 izdvajamo Mateja Gašperta koji je ubacio 18 koševa (šut 9/9), Brunu Solomuna 16 (šut 8/8) i Živka 15 (šut 7/7). Kod Mladosti Marko Marić je ubacio 28, a Niko Gril 16 koševa.

Zbog A1 utakmice Kvarner – Jolly (19:30) četvrti dan turnira počinje ranije. Cedevita može potvrditi prvo mjesto protiv Križevaca (15:00), a Split drugo, koje ga vodi na Ribolu, protiv Kvarnera (17:00). Rezultate, poredak, kompletnu statistiku i linkove za statistiku uživo pronađite na phmladi.crosarka.com/juniori.