JPH (B): Kaštelima treća pobjeda, Sonik dobio Zagreb

Nakon što su jučer “naprašili” Cibonu, teško je bilo očekivati da Vrijednosnice mogu izboriti nešto više od časnog poraza protiv Kaštelana. To su i uspjeli dobivši posljednju četvrtinu 31:22. U pobjedi 92: 82 učinak Ante Toni Žižića od 31 poen i 18 skokova je pokazao da je nedavna ozljeda stvar prošlosti. Ovom pobjedom domaćin je osigurao završnicu PH.

Puntamika je u napetoj drugoj utakmici turnira slavila protiv Zagreba i utrka za drugo mjesto je sasvim otvorena. Sada Sonik, uz Cibonu i Vrijednosnice, u posljednja dva dana ulazi s po jednom pobjedom, a ni Mravima nisu svi izgledi potrošeni.

[rezultat id=843]

Nakon dva prekršaja i dvije greške Bender je nakon osam minuta otišao na klupu kod +4 i nije se vračao do početka trećeg dijela. To se puno nije odrazilo na igru Ribole i predvođeni Žižićem Ekipa Veljka Perovića je već nakon desetak minuta imala 20 poena viška i osigurala pobjedu.

U nastavku se odmorio i Žižić, a i Bender je igrao pod ručnom postigavši u trećoj četvrtini samo poen. Kaštela je dobila treći dio dok su gosti u posljednjih deset minuta smanjili na za njih odličnih -10.

Uz Žižića ponovno je bio dobar Marin Vručinić s double double učinkom (16p, 10as), ali i 11 pogrešaka. Pavao Blažević je upisao 15, Bender 13, a Lovre Špralja 11 ubačaja. Kod Baranjaca najbolji je bio Arian Došen postigavši 19 poena uz 7 asistencija.

Već sutra će Bender i Žižić će parket u Kaštel Sućurcu zamijeniti onim u Velikoj Gorici gdje igraju derbi utakmicu za ulazak u A1 ligu. Naravno, utakmicu možete pratiti na našem portalu, a naša je preporuka, za one koji to mogu, da obavezno pogledaju uživo taj ogled.

[rezultat id=842]

Kao i protiv Cibone, Zagreb je izgubio i drugu utakmicu na turniru u posljednjoj četvrtini. Iako su Mravi bili duplo više vremena u prednosti, na kraju je odlučila bolja igra protivnika pod obručima u napadu. Na kraju su igrači Šime Kraljevića imali 9 napadačkih skokova više što je rezultiralo sa 17 drugih prilika za poen (Zagreb 9).

U prvoj četvrtini Luka Božić je uz 5 skokova postigao 13 poena i najzaslužniji je što je Zagreb bio cijeli taj period u egalu (25:25). Nastavlja se neizvjesna utakmica i do poluvremena, Zagrepčani su uglavnom vodili do pet poena, a u posljednjim napadima Vinko Glavan je s četiri vezana poena smanjio na samo pola koša (40:39).

U trećoj četvrtini Božiću se priključio Luka Žugaj i s 11, od 20 poena ekipe, najzaslužniji je što Mravi u posljednjih deset minuta ulaze s prednošću od 5 koševa. Žugaj je u 39. minuti odveo svoju ekipu na +10 (60:50), ali se ista brzo istopila.

Zagreb je kao ekipa odigrala loše posljednjih deset minuta, sve je prepušteno Božiću i Roku Anzuloviću. Na kraju su njih dvojica postigli svih 17 poena u četvrtini što nije bilo dovoljno za pobjedu jer je Sonik imao 26 ubačaja i na kraju nije dozvolio da ih u posljednjoj minuti igrači Gordana Zadraveca sustignu.

Još jednu utakmicu je odigrao dobro Glavan (23p, 11sk), a odličnu podršku imao je u Mateju Segariću (16) i Nikoli Jandrijevu (13). Kod poraženog Božić je ubacio 36 poena i dodao 14 skokova.

Sutra Zagreb igra protiv Darde, a Soniku je protivnik Cibona. Rezultate, poredak, kompletnu statistiku i linkove za statistiku uživo pronađite na phmladi.crosarka.com/juniori.