JPH (A): Cedevita prvak skupine, Split – Kaštela u polufinalu

Očekivano, Cedevita je dobila Križevce, a Split Kvarner. Vitamini će u Dubrovniku, u polufinalnoj utakmicu Prvenstva Hrvatske, igrati protiv drugoplasiranog iz skupine B dok će Splitu u obrani titule prvaka biti protivnik jaka Ribola Kaštela.

[rezultat id=834]

Preko Duje Šipića i Tomislava Prsteca Žapci vode s 4:0, uzvraćaju Matej Gašpert i Lovro Mazalin koji poravnava. U vodstvo Cedevitu, koje su zadržali do kraja utakmice, odvodi Ivan Vučić. Konačnih 90:56 je i najveća prednost igrača Mladena Starčevića.

Veliku premoć imala je Cedevita pod obručima, 46-27 u skokovima i 60-26 u poenima ispod “table”. Mazalin (16) i Bruno Solomun (14) su bili najučinkovitiji u pobjedničkoj, a Tomislav Prstec u poraženoj ekipi.

Prema prikazanom u Rijeci Cedevita se uz Ribola kaštela nametnula kao favorit za osvajanje juniorskog Prvenstva Hrvatske.

[nggallery id=95]

[rezultat id=835]

Split je pitanje pobjednika u ogledu s posljednjim Kvarnerom vrlo brzo riješio. Domaćin turnira će na kraju biti posljednji, vjerojatno bez pobjede. Sigurno su svi više očekivali od juniora prvoligaša iz Rijeke.

Od 6. minute su Žuti bili u dvoznamenkastoj prednosti koja je do 24. minute narasla na +20, a na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je visokih 64:29.

Dupli učinak su imali Splićani  Luka Katić (21p, 12sk) i  Josip Jukić (20p, 12sk) s tim da je Jukić imao najbolju valorizaciju (34). Kod Kvarnera, koji je šutirao trice 1-11, a za dva 15-39, nema igrača iz startne petorke koji je ispunio očekivanja trenera Branka Mušića.

Posljednjeg dana turnira, u 10 sati, Mladost i Križevci igraju dosta važnu utakmicu. Pobjednik  tog dvoboja ostaje u konkurenciji za peto mjesto u Hrvatskoj koje donosi dodatno mjesto regiji za sljedeću sezonu. Dva sata kasnije posljednji Kvarner igra s prvakom Cedevitom.

Rezultate, poredak, kompletnu statistiku i linkove za statistiku uživo pronađite na phmladi.crosarka.com/juniori.