Bender odveo Kaštelane na prag A1 lige

Dragan Bender (97) je tri sekunde prije kraja postigao koš za pobjedu 77:76 u Velikoj Gorici i odveo svoju momčad na prag A1 lige. Za taj veliki uspjeh trebaju još u srijedu u Kaštel Sućurcu pobijediti Škrljevo. U tom slučaju Gorica će razigravati za A1 protiv Slavonskog Broda, a Škrljevo će biti treće.

Nije još ni Škrljevo bez izgleda, dvoznamenkastim slavljem protiv Ribole oni bi igrali protiv Brođana za prvu ligu, Gorica bi išla direktno u A1, a Kaštela bi na kraju izvisila kao treća.

[rezultat id=745]

Zakucavanjem Bendera dvije sekunde prije kraja susreta Ribola Kaštela došla je do vrijedne pobjede nad Goricom koju je bodrilo i preko 400 gledatelja. Tako je ovaj mladi igrač, nakon što je jučer odveo Kaštela u Final four juniorskog PH, danas gurnuo svoju ekipu prema A1.

Domaćin je loše otvorio utakmicu što su gosti znali iskoristiti te su odmah na početku poveli s 9:0. Uspjeli su se igrači Zvonimira Kovačevića nakon početne nervoze malo sabrati te u 8. minuti smanjuju na 10:11. Gosti odmah na startu druge četvrtine odlaze na plus sedam (15:22), a košem Bendera u 18. minuti ponovno su imali plus devet (30:39), da bi na odmor otišli s prednošću 42:37.

U trećoj četvrtini Gorica igra bolje i preuzima vodstvo u 27. minuti. Serijom 11:0 koju su tricama donijeli Nino Primorac, Ivan Papac i Vlado Pašalić po prvi puta su na susretu poveli (52:50), a šest minuta prije kraja imali su i velikih 67:60. Umjesto mirnog privođenja utakmice kraju, ponovno smo upali u krizu, što gosti koriste te serijom 10:2, koju je tricom zaključio Sven Smajlagić preuzimaju vodstvo 69:70 tri minute prije kraja.

Igralo se do kraja koš za košem, a u infarktnoj završnici slavili su gosti. Pet sekundi prije kraja Ivan Svoboda je pogodivši oba slobodna bacanja donio vodstvo 76:75, koje je dvije sekunde prije kraja poništio Bender za veliko slavlje Kaštela.

pres_kor_rib

Po završetku utakmice svoje dojmove s utakmice s prisutnim su novinarima podijeli trener Gorice, Zvonimir Kovačević te trener Ribola Kaštele, Stipe Bralić. Evo što su rekli na press konferenciji:

“Utakmica je bila zanimljiva za gledatelje, ali po meni nije bilo obostarne kvalitete. Razlog našeg poraza je prevelika nervoza i ukočenost koja je rezultirala u startu lošim ulaskom i neshvatljivo lošim šutem, jer smo u prvih šest minuta ubacili tek jedan šut i promašili pet slobodnih bacanja. Na kraju je presudila jedna lopta, no ja kažem da to nije jedna lopta, jer trinaest promašenih slobodnih bacanja rezultira porazom od pola koša. Šteta zbog poraza, moramo dalje, jer šanse su nam otvorene. Pred nama je još jedna utakmica. Dok god imamo sve u svojim rukama borit ćemo se do kraja. Vjerujem da momčad imame snage za ulazak u Prvu ligu, no nažalost dešava nam se ta blokada prilikom ulska u utakmicu. Moramo to probiti, ali ja vjerujem u svoje dečke i vjerujem da možemo otići do kraja“ -rekao je Kovačević.

Stipe Bralić: “Jedna izuzetno iscrpljujuća i stresna utakmica koja je imala veliki ulog. Mislim da smo mi dosta dobro otvorili utakmicu. Domaća momčad u tim je trenucima bila ukočena, ali brzo su uhvatili ritam i stigli nas. Sve do tridesete minute kontrolirali smo utakmicu i bili smo u pozitivi, no domaća momčad je jako dobro igrala treću i sredinu četvrte četvrtine. Naročito im je kvalitetan tada bio Primorac u šutu, te visoka linija koja nam je zadavala dosta problema, no u zadnjih pet minuta smo se uspjeli pribrati i s nekoliko dobrih akcija stići prednost. Na kraju je jedna lopta presudila. Meni je drago da je taj zadnji koš dao Dragan Bender koji je u posljednja tr dana igrao po 35 do 40 minuta, a i danas je na parketu proveo 40 minuta. Dobro je to podnio. Čestitam domaćinima, koji je jako dobra momčad, jer i prva utakmica koju smo dobili dvanaest razlike nije realna, jer su oni tada 35. minuta igrali bolje. No, u zadnjim sekundama u obje smo utakmice bili spretniji, te sada imamo priliku za ulazak u Prvu ligu“.