JPH (A): Mladost blizu iznenađenja protiv Splita, Križevčanima pobjeda

Mladostaši su bili u vodstvu više od 28 minuta nasuprot Splitovih 8 i bili su na pragu velikog iznenađenja. Da su uspjeli pobijediti, možda bi ih samo jedna pobjeda dijelila od završnice Prvenstva Hrvatske. Splićani su na kraju slavili i došli do prve pobjede na turniru.

Drugi susret bio je premijerni nastup Križevaca ove sezone na PH. Protiv domaćina Kvarnera 2010 nakon slabijeg ulaska na kraju su ipak slavili.

[rezultat id=830]

Na otvaranju drugog dana u Rijeci vidjeli smo susret koji će značajno odlučivati o odlasku na završni finalni turnir. Splićani nakon mini poraza prvog dana od Cedevite za protivnika su imali zagrebačku Mladost koja je prvog dana svladala domaćina Kvarner i tražila drugu pobjedu koja bi ju gurnula prema završnom turniru.

Sve je za Mladost izgledalo idilično u prvom poluvremenu. Već na startu momčad Hrvoja Uroića je povela 9:2, a na isteku prve četvrtine tricama Ivana Majcunića i Mirka Marića imala prednost 18:9. I druga
četvrtina ponudila je bolju igru Mladosti koja je preko Nike Grila u finišu prvog dijela stigla do velikih 13
razlike 37:24, a Split do odmora preko Luke Katića ipak smanjio prednost na 37:28.

Furiozan ulazak u nastavak Splita donio je izjednačenje (41:41), a pri isteku treće četvrtine I potpuni preokret za prednost Splita 57:52. Ipak u posljednjoj minuti Marić s šest uzastopnih koševa vraća Mladost na mini prednost 58:57. U posljednjih deset minuta prava drama. Mladost je posljednji puta vodila na četiri minute do kraja kada je Majcunić pogodio za 71:69, a uzvratili su Roko Galić i Goran Filipović za seriju 7:0 i prednost 76:71 što je Majcunić tek smanjio ali ne i izborio produžetak.

Jukić vs Jacović - Foto: Arsen Miletić
Jukić vs Jacović – Foto: Arsen Miletić

Vrijedna pobjeda Splita 76:73 koja ga je ostavila u utrci za završnim turnirom. Galić sa 17 i Josip Jukić sa 16 uz nevjerojatan 21 skok su predvodili Splićane kod kojih vrijedi izdvojiti 14 koševa Filipovića (7 sk, 6 as) i 11 Katića (5 sk). Kod Mladosti koja u petak igra s Cedevitom Marić je ubacio 24 (trice 5/11), Gril 22 (10 sk), a Majcunić 16.

[rezultat id=831]

Drugi susret bio je premijerni nastup Križevaca ove sezone na PH. Protiv domaćina Kvarnera 2010 nakon slabijeg ulaska u susret Križevčani su ipak do odmora stigli do prednosti 27:24 uz vrlo skroman šuterski učinak obje momčadi.

U nastavku rezultatska klackalica koja je u finišu ipak prevagnula na stranu Križevaca koji su nakon prednosti domaćina 48:47 u 34.minuti preko Borne Kapuste i Tomislava Prsteca stigli do prednosti 56:51 u 37.minuti. U završnici su gosti bili nešto smireniji i slavili pobjedu 60:54 , a domaćini tricama nisu uspjeli stići do svoje prve pobjede.

Križevce su predvodili Kapusta koji je ubacio 13 koševa uz 6 asista, Duje Šipić je dodao 11 uz 12 skokova, a Kapelari i Prstec (11 sk) su dodali po 10. Kod domaćina Ivan Kučan je ubacio 14, a Đani Koljanin (12 sk) i Mate Vučić po 10.

Sutra u 18:30 igraju Split i Križevci, dva sata kasnije Cedevita i Mladost. Rezultate, poredak, kompletnu statistiku i linkove za statistiku uživo pronađite na phmladi.crosarka.com/juniori.