JPH (B): Brokerima pobjeda, Kaštela razbila Cibonu

U prvom susretu drugog dana juniorske poluzavršnice, zaslužena pobjeda Vrijednosnica protiv umornih Zadrana koji su jučer namučili favoriziranog domaćina turnira. Brokeri su vodili više od 35 minuta i na kraju su i bez ključnih igrača došli do vrijedne pobjede.

Druga utakmica je donosila derbi, ali samo na papiru. Težak poraz Cibosa, zagrebačka ekipa će se bez Marka Arapovića dobro namučiti da dohvati završnicu. Spomenimo da za Vukove nije igrao ni Nik Slavica, a otprije je ozljeđen i Ivan Zubac.

[rezultat id=840]

Nakon izjednačenih pet minuta Vrijednosnice rade seriju 9-0 i od -1 dolaze do +6 prednosti koju do kraja prvog dijela povećavaju na 26:16. U nastavku se razigrao Matej Kujundžić i vrlo brzo je ta prednost narasla na visokih 33:18. Ipak, Zadrani se bude i do kraja velikog odmora smanjuju na obećavajućih 45:40.

U nastavku Puntamika se u potpunosti vrača u utakmicu i na krilima dobre igre Vinka Glavana su cijelu treću četvrtinu bili u egalu, a početkom zadnjeg dijela su preuzeli u jednom trenutku vodstvo. Kujundžić s dva vezana pogotka i Arian Došen tricom vračaju na +6 u 36. minuti dok Franjom Mileta s pet vezanih poena smanjuje na pola samo koša i diže ambicije Zadrana jer su  raspoloženi Ivan Buljubašić i Antonio Žulj izašli zbog pet faulova.

Ipak, igrači Šime Kraljevića to ne koriste i u nervoznoj završnici sa puno promašaja slavi momčad Vanje Miljkovića.

Najbolji strijelac u pobjedničkom sastavu je Došen s 18 poena (za3 4-13, za2 2-8), a po valorizaciji najbolji su bili Buljubašić (15p, 5sk) i Kujunžić (17p, 6sk). Glavan je mogao biti koban za Vrijednosnice, postigao je 27 poena uz 17 skokova i 9 pretrpljenih prekršaja i rekordnu valorizaciju 45.

[rezultat id=841]

Od početka susreta su Dragan Bender i Ante Toni Žižić dominirali, a Cibona bez Arapovića teško je mogla parirati razigranim domaćinima koji su ovom pobjedom napravili veliki korak prema završnom turniru. Već na poluvremenu je bilo 15 razlike (46:31), a u nastavku se igra Cibosa u potpunosti raspala što su domaćini obilato koristili i na kraju treće četvrtine stigli do 28 razlike (68:40), a sredinom posljednje četvrtine i najvećih + 37 (79:42). Do kraja je momčad Ivana Kapova uspjela tek ublažiti poraz.

Ovu utakmicu Bender i Žižić su odigrali po 38 minuta i za to vrijeme upisali su zajednički 52 poena i 36 skokova. Pored tog dvojca dobro je odigrao i mladi Marin Vručinić za kojega su mnogi tvrdili da mu je bilo mjesto u prošlogodišnjoj kadetskoj reprezentaciji koja se nije uspjela plasirati na Svjetsko U17 prvenstvo. Nakon dosadašnjih nastupa naših 17-godišnjaka u Kaštel Sućurcu i Rijeci još je veća žal što nas nema u Dubaiju.

Vručinić je postigao 16 poena i upisao 13 asistencija. Žižić je završio s 27 (6 blokada), Bender s 25 ubačaja, a dvoznamenkasti je bio i Luka Odak (11). Kod Cibosa Bruno Skokna (18) Toni Kumanović (15) i Leon Tomić (12p, 11sk) su bili dvoznamenkasti.

Za sutra su promijenjeni termini kako bi Kaštelani imali više odmora prije puta u Veliku Goricu na derbi A1 kvalifikacija. Ribola u 16 sati igra protiv Vrijednosnica i može osigurati polufinale, a u drugoj utakmici se sastaju Zagreb i Sonik Puntamika.

Rezultate, poredak, kompletnu statistiku i linkove za statistiku uživo pronađite na phmladi.crosarka.com/juniori.