JPH A: Prva pobjeda Jollyja

Juniori šibenskog Jollyja upisali su svoju prvu pobjedu na poluzavršnom turniru Prvenstva Hrvatske. Nastradao je Kvarner rezultatom 74:63 kojem je ovo treći poraz u isto toliko utakmica.

Košem Brune Petkovića i pogotkom iz slobodnog bacanja Viktora Gorete Jolly u utakmicu kreće s prednošću od tri poena. Kvarner odgovara preko Davida Ferenčića te dvije minute prije kraja četvrtine dolazi na +10 (24:14). Šibenčani do kraja prve dionice uspijevaju umanjiti zaostatak, a u drugoj četvrtini u potpunosti preuzimaju vodstvo.

Na poluvrijeme Jolly odlazi s minimalnim vodstvom, no u trećoj četvrtini nakon tri slobodna bacanja Armina Topića dolaze do velikih +15 (56:41). Prednost stvorenu u toj četvrtini ne ispuštaju do samog kraja utakmice, a najbliže što se Kvarner približio bilo je -4 šest i pol minuta prije kraja susreta.

Ivan Perković predvodio je Jolly s 23 poena, Bruno Petković zabio je 17 uz 6 ukradenih lopti, a blizu double-double učinka bio je Toni Lučev s 14 koševa i 9 skokova. Za Kvarner najraspoloženiji je bio već spomenuti Ferenčić s 22 koša i 9 skokova. On i Arian Jovanović, 17 koševa, bili su jedini dvoznamenkasti.