Jazine-Arbanasi uvjerljivi protiv Požege

Laganu pobjedu ostvarili su košarkaši Jazine-Arbanasa, savladavši Požegu sa 85:64 u drugom kolu kvalifikacija za A1 ligu. Zbog zauzetosti dvorane na Višnjiku FIMBA World Tourom, utakmica je odigrana u legendarnoj zadarskoj dvorani na Jazinama, a s tribina je dvoboj pratilo 80-ak gledatelja.

Napadački su vrlo agresivno domaćini otvorili susret, pogodili odmah nekoliko laganih i otvorenih šuteva, te dali naznaku gostima iz Slavonije tko je favorit u ovome susretu. Do prve dvoznamenkaste prednosti (14:4) domaćini su trima slobodnim bacanjima Milana Žiaka stigli već nakon tri minute igre. S istekom prve četvrtine rezultat je glasio 28:16, a u drugoj dionici domaćini su samo nastavili podizati rezultatsku razliku. Pred kraj prvog poluvremena ozlijedio se rezervni razigravač domaćina Josip Bulić, pa je trener Neven Plantak isprobao druge igrače na poziciji playa, a na veliki se odmor otišlo s domaćom prednošću 54:31.

Gosti su znatno raspoloženiji izašli iz svlačionice i drugo poluvrijeme otvorili tricama najiskusnijih Darka Pezera, Domagoja Norca i Krunoslava Rimca, te rezultat u jednom trenutku spustili na 12 poena razlike (60:48). Međutim, domaći su se košarkaši trgnuli i odveli prednost ponovno na preko 20 poena. Do kraja susreta oba su trenera dali priliku svim igračima, a jedini koji nije ulazio u igru je gostujući Dario Rich, ujedno i tajnik kluba.

Tihomir Vranješ s 21 je poenom i šest skokova bio najbolji domaći igrač, a Žiak je dodao 18 koševa. Kod Požege se s 21 košem, osam skokova i četiri osvojene lopte istaknuo Bruno Čelebija, a Norac je dodao 13 poena, šest skokova i četiri krađe.