JPH B: Rudeš nadigrao Vrijednosnice

Rudeš je u drugom susretu 4. kola skupine B juniorske poluzavršnice u Osijeku slavio protiv domaćina Vrijednosnica Osijek  83:68.

Ovom pobjedom momčad Danka Miholića došla je na mali korak od osvajanja trećeg mjesta u ovoj skupini i ukupno petog u Hrvatskoj, ali za to će im trebati pobjeda sutra protiv Križevaca u susretu u kojem su veliki favoriti.

Rudeš je vodio od početka susreta, a zahvaljujući raspoloženom Tomislavu Cvitkoviću najvećih + 7 u prvom poluvremenu imao u 17. minuti (30:23). Sredinom treće četvrtine Ivan Tvrtko Majić ubacuje tricu za 54:40, a domaćini su posljednju priliku za priključak imali početkom posljednje četvrtine kada su došli na minus 5 (56:51), ali raspoloženi Cvitković koji je ubacio 26 poena i imao 19 skokova brzo je ugasio nade domaćina.

Majić i Krešimir Ljubičić (12 sk) su ubacili po 17 poena, dok je kod domaćina Antonio Žulj ubacio 19, a Luka Jakić 16 poena.