JPH (B): Velika pobjeda Vrijednosnica, Cibosi dobili Sonik

Vrijednosnice su upisali veliku pobjedu protiv Zagreba koja im daje mogućnost da u sutrašnjoj utakmici protiv Cibone izbore Final four Prvenstva Hrvatske. Već sada su skoro sigurno najbolji treći i donijeli su regiji dodatno mjesto na poluzavršnici sljedeće godine.

Nažalost, mladi Brokeri nisu slavili pobjedu već su iščekivali vijesti iz bolnice gdje je nakon ozljede prebačen požrtvovan Arijan Jovanović koji je dobio udarac u bubreg u borbi za loptu s Lukom Božićem. I mi se ovim putem pridružujemo najboljim željama.

U drugoj utakmici pretposljednjeg dana Cibosi su vrlo brzo riješili pitanje pobjednika i nisu dozvolili Zadranima da ih izbace iz utrke za završnicu PH.

[rezultat id=844]

Baranjci su u posljednju četvrtinu ušli s -14 i teško je bilo očekivati da uhvate priključak. U 36. minuti je nakon skoka u obrani i asistencije Jovanovića za Ivana Buljubašića Darda smanjila na 67:75, a u sljedećem napadu je Jovanović oduzeo loptu, ali i zadobio povredu zbog koje je završio u bolnici.

Vjerojatno je to i prelomilo utakmicu, ekipa je igrala za svog suigrača i preokrenula rezultat. Na samom kraju Antonio Žulj je pogodio  za pobjedu 83:82.

Žulj (24) je bio najbolji strijelac u pobjedničkoj ekipi, kod Zagreba je to bio Luka Žugaj (25p uz šut 11-15).

[rezultat id=845]

Iako su vrlo brzo došli i do 16 poena viška, Cibosi su to prokockali i početkom trećeg dijela Duje Mavra je smanjio na samo pola koša zaostatka (36:37). Ipak, Zagrepčani podižu tempo i do kraja te četvrtine podižu razliku na +19 i rješavaju utakmicu.

Nik Slavica je s 22 poena najbolji strijelac u pobjedničkom sastavu, kod Sonika je to bio Vinko Glavan s 14.

Sutra u 11 sati počinje utakmica između Vrijednosnica i Cibone, a pobjednik će biti protivnik u polufinalu Prvenstva Hrvatske. U 13 sati igraju posljednji Zagreb i prva Ribola Kaštela. Rezultate, poredak, kompletnu statistiku i linkove za statistiku uživo pronađite na phmladi.crosarka.com/juniori.

Foto galerija utakmice Ribola Kaštela – Vrijednosnica OS Darda.