Cedevita u gradskom derbiju razbila Cibonu

U zagrebačkom gradskom derbiju, u dobro popunjenom Draženovom domu, Cedevita je u potpunosti nadigrala Cibonu i slavila sa 72:91. Tako je nakon odigranog 11. kola Lige za prvaka Cedevita ostala usamljena na vrhu ljestvice, a njihov večerašnji protivnik se spustio na drugu poziciju.

Cibona – Cedevita 72:91 (17:26; 32:46; 52:68)

Cibona: Kus 18, Planinić 4, Blassingame 4, Demo, Šarić 18, Rozić 17 (5 sk), Jagodić Kuridža 1, Junaković 6, Mavra, Arapović, Siriščević, Krušlin 2.

Cedevita: Zubčić 9, Ramljak 9, Pešut, Babić 8 (5 as), Delaš 4 (5 sk, 6 as), Smith 18 (6 sk, 5 as), Suton 19 (5 sk), Bilan 12, Nurkić 8 (5 sk, 3 bl), Baltić, Baždarić 4.

Cedevita je od prvog napada, kojeg je realizirala preko Marina Baždarića, pa do posljednje sirene konstantno bila u vodstvu, a već u 10. minuti su slobodnim bacanjem Jusufa Nurkića stigli i do prvog dvoznamenkastog vodstva na utakmici (26:16). I nastavak prvog poluvremena donio je bolju igru gostiju, a nakon što su sjajnom timskom igrom i čvrstom obranom stigli na tada najvećih 28:46, na veliki odmor Cibona ipak odlazi s prihvatljivijim zaostatkom, zahvaljujući poenima Martina Junakovića i Darija Šarića.

Jednako se krenulo i početkom drugog poluvremena, a u 26. minuti Cedevita tricom Ante Delaša dolazi do najvećih +25 na utakmici (41:66). Tada se budi Šarić, pridružuje mu se Davor Kus i Cibona se serijom 11:2 do odlaska na posljednji odmor približila na 52:68. Cibona se do kraja susreta u nekoliko navrata uspjela približiti na 14 poena zaostatka, podignula bi dvoranu na noge i potom posustala, a igrači trenera Jasmina Repeše rutinski su priveli pobjedu svojoj potvrdi.

Goran Suton ubacio je 19 koševa kod pobjednika, a Nolan Smith dodao je 18 uz šest skokova i pet asistencija. Kod Cibone je 18 poena ubacio Šarić, a jedan manje Marin Rozić.

Sljedeće kolo na rasporedu je u utorak, kada Cedevita ugošćuje šibenski Jolly JBS, dok Cibona gostuje u Sinju kod Alkara.