JPH A: Cedevita u nastavku do pobjede

Cedevita je u drugom poluvremenu slomila otpor ambicioznog domaćina u derbiju 1. kola skupine A i svladala Šibenik 87:70.

Momčad Petra Maleša držala se prvo poluvrijeme nakon kojeg je bila u zaostatku 34:37. Imala je Cedevita u nekoliko navrata 8 poena viška (25:33), ali u završnici Roko Badžim vraća nadu Šibeniku.

Nastavak je ipak pripao favoriziranim gostima koji su treću četvrtinu otvorili serijom 16:5. Uz Lovru Mazalina i Džanana Musu ističu se Benedikt Turudić, Roko Galić i Tomislav Đurinović koji usmjeravaju utakmicu na mlin gostiju koji su tako u prvom susretu pokazali svoju superiornost u Šibeniku.

Mazalin je ubacio 18 uz 15 skokova i 6 asista, Musa 18 uz 6 asista, Turudić 13 (6sk), a Galić 12 su bili najučinkovitiji kod momčadi Mladena Starčevića, dok je kod domaćina Badžim ubacio 18 uz 11 skokova i 5 asista, Pavao Paić 16 uz 9 skokova, a Krešimir Radovčić 15 uz 5 asista.