JPH A: Dubravi nevjerojatna treća četvrtina za pobjedu

Najzanimljiviju utakmicu prvog dana poluzavršnice PH za juniore odigrali su u Šibeniku domaći Jolly i Dubrava. Pobjeda je pripala Dubravi 78:69.

Dubrava je bolje otvorila utakmicu i tricama Petra Perića i Karla Kosa stigla do deset razlike (22:12). Domaćini se bude i nakon prednosti Dubrave 25:17 do odmora rade seriju 18:5 za prednost 35:30.

Nevjerojatna treća četvrtina u kojoj je Jolly imao 16 razlike (48:32) u 24.minuti momčad Darka Krunića okrenula je do isteka tridesete minute u svoju prednost 54:53 čemu je kumovala serija 22:5. U neizvjesnoj završnici kod rezultata 64:64 na tri minute do kraja Nikola Filić i prije svih Kos poenima donose prednost Dubravi 72:64 i prvu pobjedu.

Perić je ubacio 23 (trice 4/13, 6 sk), Kos 11 (šut 8/8, 5 sk, 8 iz.l), a Nikola Filić 11 (8 as) najviše kod Dubrave, dok je kod domaćina Perković ubacio 19 (8 sk, 5 iz.l), a Topić 12 poena.