JPH: Zadar na završnici, Zagreb pobijedio Križevce

Juniori Zadra su ostvarili uvjerljivu pobjedu protiv Kvarnera i nakon poraza Križevaca od Zagreba prva su ekipa koja je osigurala plasman na završnicu Prvenstva Hrvatske.

[rezultat id=488]

Već u prvoj četvrtini Zadar je napravio osjetnu razliku i nakon prvih deset minuta je bilo 28:19. Do poluvremena igra se skoro bez obrana što rezultira s čak 65 postignuta koša. Četvrtinu je minimalno dobio domaćin 32:32.

U nastavku Kvarner preuzima inicijativu i smanjuje u 25. minuti na samo četiri poena minusa, ali u sljedećih pet minuta ekipa Branka Musića ubacuje 10, ali prima 22 koša. Tome su kumovale tri tehničke pogreške zbog prigovora koje su suci dodijelili Riječanima. Ivan Miličević je dobio jednu, a preostale dvije pomoćni trener Kvarnera. U posljednjoj četvrtini je igrao samo Zadar koji je tih 10 minuta bio bolji s 30:10.

Jure Perić je i ovu utakmicu odigrao odlično, postigao je 31 poen uz 6 skokova, a raspoložen je bio i Domagoj Vrkić upisavši 21 koš i 8 skokova. U sastavu Kvarnera Ivan Kučan i Dino Vimar postigli su po 15 poena, a Miličević je ubacio 11 uz 9 skokova.

[rezultat id=489]

Križevci su propustili priliku da u posljednji dan uđu s realnim šansama za prolazak na završnicu. Međutim, nakon jučerašnjeg slavlja nad Kvarnerom danas su zabilježili uvjerljiv poraz od Zagreba.

Zagrepčani su 35 minuta bili u vodstvu dok su Križevčani imali prednost u prvih pet minuta kada su imali pozitivan rezultat od 10:8. Mravi nakon toga preuzimaju inicijativu i pred kraj poluvremena rade seriju od 8:0 za 13 koševa viška (53:40).

Nakon serije Zagrepčana Križevčani rade 10:0 i vračaju na samo tri poena zaostatka (53:50). Ipak, do kraja utakmice juniori iz Trnskog igraju bolje i zasluženo dolaze do prve pobjede.

Toni Turkalj (19p i 8sk) i Marko Milekić (13p, 8 sk) su bili najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi, a za poražene je javiše ubacio Borna Kapusta, junak jučerašnje utakmice, ali je upisao i 15 pogrešaka. Danas je prvo ime Žabaca bio Duje Šipić s 11 koševa i 21 skokom.

Sutra Kvarner igra protiv Cedevite, i u slučaju pobjede Riječani bi mogli vidjeti završnicu PH. Križevčani i Zadrani, koji su osigurali prvo mjesto, će odigrati za prestiž.

Sve o juniorskoj poluzavršnici na phmladi.crosarka.com.