Cedeviti novi zagrebački derbi

U petom međusobnom ovosezonskom dvoboju Cedevite i Cibone, Vitamini su došli do treće pobjede i prve međusobne u A1 ligi, a Ciboni je ovo prvi poraz u domaćem prvenstvu.

U sastavu Cedevite nije bilo Luke Babića, dok nedovoljno oporavljeni Goran Suton nije ulazio u igru. S druge strane, Ciboni je nedostajao Davor Kus.

[rezultat id=408]

Susret je bolje otvorila Cibona, to jest Jerel Blassingame koji je ubacio prvih sedam poena Cibosa, a Dario Šarić u dva navrata sredinom četvrtine povećava vodstvo na sedam poena razlike. Ipak, domaćini su tada došli sebi i preko Braceyja Wrighta najprije smanjili rezultat, a zatim tricom Predraga Šuputa prešli u vodstvo 21:19 po isteku prvih deset minuta.

To je ujedno bio i početak 13:0 serije Cedevite koju je završio Šarić ubačajem za 29:21. Do isteka poluvremena gosti su smanjili zaostatak na 37:33.

Početkom nastavka igrači trenera Jakše Vulića ponovno stižu na dvoznamenkastu prednost (45:35) koju održavaju većim dijelom trećeg perioda, ali ponovno dolazi do laganog pada u završnim minutama i Cibona poenima Hrvoja Kovačevića smanjuje na 55:50 na ulazu u posljednju četvrtinu.

Vukovi su s dobrom igrom nastavili i u posljednjoj četvrtini i s četiri uzastopna koša Kovačevića stigli do -2 (60:62) četiri i pol minute prije kraja i tada – stali. Obrana je u ključnim trenucima počela pucati, Cedevita je do kraja uspjela utrpati čak 16 poena i zaključiti utakmicu s konačnih 78:69.

Šuput i Wright (9 asistencija) su s po 19 poena bili najučinkovitiji igrači Cedevite, dok je kod Cibone 17 ubacio Blassingame, a 13 uz šest skokova dodao Šarić.

Nakon susreta trener Cibone Lutz je izjavio: “Utakmica je zadovoljila i imala dobar uvod. Nismo uspjeli izvući najbolje kako smo htjeli. Pala nam je koncentracija i treba dati više. Završili smo prvo poluvrijeme s 0-9, nalazili smo dobre šuteve, ali smo bili konfuzni i nismo bili spremni. Slobodna bacanja smo promašili i sve je to odraz umora. Odradili su 90% toga što smo dogovorili, ali nas je Cedevita stizala.”