Juniori Cedevite do prve euroligaške pobjede

Drugog dana euroligaškog Nike International juniorskog turnira u Beogradu Cedevita je pobijedila USK Future Stars Prag sa 72:67. Momčad trenera Mladena Starčevića tako je skupinu B završila na trećem mjestu s jednom pobjedom i dva poraza.

Svoju zadnju utakmicu na turniru Zagrepčani će igrati u nedjelju u 9.30h, kada će se protiv De’Longhi Treviso Basketa, trećeplasirane momčadi iz skupine A, boriti za 5. mjesto.

Utakmica protiv Čeha je do kraja bila neizvjesna. Košarkaši Praga otvorili su s vodstvom 10:19, no Hrvati su prvu četvrtinu zaključili serijom 6:0 za 16:19. Poslije trica Doriana Jeleneka (23:22) i Karla Mikšića (26:24) u drugom su periodu Cedevitaši u dva navrata bili u vodstvu. No, na veliki odmor s prednošću 31:35 ipak je otišla ekipa iz Praga, a treću četvrtinu Česi su završili s minimalnom prednošću 50:51.

Na 4:15 minuta do kraja susreta, poslije polaganja Dominika Heinzla, Prag je vodio 63:64. Usljedili su promašaji s obje strane. S jednim slobodnim bacanjem Mikšić je potom izjednačio, da bi Emir Šabić na 2:20 do kraja zabio tricu za 67:64.

68 sekundi do završetka Marek Mares polaže loptu u obruč za -2 Praga (68:66), a u zadnjoj minuti Palac savršeno izvodi slobodna bacanja (4/4) i tako Cedevitu odveo do prve euroligaške pobjede.

Dorian Jelenek je za pobjednike upisao 19 poena (šut iz igre 7/19) i 10 skokova. Palac je dodao 18 poena (šut iz igre 5/16, sl. bacanja 12/14), a Šabić je zabio 13.

Na suprotnoj strani Martin Peterka ubilježio je 19 koševa i devet skokova, dok je 13 koševa i šest skokova upisao Matej Svoboda.

Kompletna statistika

U drugoj utakmici skupine B Partizan je u borbi za 1. mjesto u grupi pobijedio INSEP sa 77:72.