Juniori Cedevite i Splita startali s pobjedama na turniru u Valjevu

Od petka do nedjelje igra se 2. memorijalni turnir Luka Stančić u Valjevu na kojemu nastupaju i naši klubovi s igračima rođenim 1996. i mlađim. Cedevita i Split otvorili su natjecanje s uvjerljivim pobjedama protiv domaćina Metalca i sarajevske Bosne.

Metalac – Cedevita 58:84 (17:25, 26:46, 44:69)

Cedevita: Lončar 15, Atić 15, Barić 13, Šabić 10, Živko 9, Gašpert 8, Mikšić 5, Zebić 5, Tomić 4, Mikulić, Rezo, Bešlić.

Mladi igrači Cedevite nisu imali problema protiv Metalca iz Valjeva, bila je to dobra prilika da se igrači Mladena Starčevića priviknu na atmosferu i dvoranu. Zagrepčani su slomili protivnika u drugoj četvrtini kada su otišli na  20 poena prednosti i do kraja utakmice ta razlika se povećavala.

Markus Lončar je ubacio 15 poena, imao 6 skokova i 3 blokade. Dobru partiju su pružili i BiH kadetski reprezentativac Edin Atić te Ivor Barić. Atić je uz 15 koševa imao i 6 skokova dok je Barić imao dva koša i jedan skok manje.

Split – Bosna 78:54 (23:6, 38:15, 45:30)

Split: Božić 16, D. Bender 10, Žižić 10, Filipović 8, Došen 8, Vručinić 8, Dominović  7, Kalajđić 5, Kusundžić 4, J. Jukić 2, Sustić, Kotrulja.

Splićani su već u prvih deset minuta riješili pitanje pobjednika, nakon prve četvrtine su imali 17 poena prednosti i Bosna se do kraja utakmice nije uspjela približiti momčadi Veljka Perovića.

Bjelovarac Luka Božić je postigao 16 koševa (7 sk, val 12),  Dragan Bender (7 sk, val 15) i Ante Žižić (6 sk, val 15) su ubacili po 10, a Goran Filipović, Marijan Vručinić i Arijan Došen po 10.

U ostalim utakmicama prvog dana prošlogodišnji prvak Partizan je pobijedio Virtus Romu 84:73, a Olimpija selekciju  Reggio Emilia 85:66.

U borbi za pobijednika kluba ostala su četiri ABA ligaša. Cedevita u 14 sati igra protiv Partizana dok će Splićani u 16 sati protiv Olimpije pokušati po drugi puta doći do finala ovog turnira.