Juniori Cibone pregazili Virtus Romu na otvaranju Eurolige

U Rimu su danas juniori Cibone započeli svoj europski put. Prva prepreka na prvom izlučnom turniru Eurolige je bila momčad Virtus Rome. Mladi Cibosi su lakoćom svladali protivnika i spremno čekaju sutrašnje okršaje protiv Milana i Cajasola.

Cibona Zagreb – Virtus Roma 83:60 (27:15; 46:34; 63:54)

Cibona: Skokna 16, Lučić, Obrvan 5, Kumanović 11 (6 as), Kvesić 2, Slavica 23, Tomić 13 (11 sk), Ćuže, Buljević 2, Maričević 11 (11 sk).

Predvođeni Nikom Slavicom Cibosi odlično otvaraj utakmicu. Nakon prvih pet minuta igre spomenuti igrač je već ubacio deset poena i odveo svoju momčad na dvoznamenkastu prednost. Priključili su mu se Bruno Skokna i Toni Kumanović te su vješto održavali stečenu prednost. Na veliki odmor se otišlo s rezultatom 46:34.

Početkom drugog poluvremena, zagrebačka momčad je dodala još malo gasa te do kraja utakmice konstantno povećava vodstvo. Utakmica je završena s velikih 83:60. Slavica je ubacio 23 poena, a Skokna 16. Kod gostiju jedini dvoznamenkasti je bio Alviti s 13.

Zanimljivo je da zbog problema s letovima, Vukovi su na utakmicu došli praktički direktno iz aviona. U momčadi nije bilo Marka Arapovića koji je dobio visoku temperaturu te je vraćen u Zagreb, a također nije nastupio nominalno prvi centar Ivica Zubac koji već neko vrijeme ima problema sa stopalom.

U drugom susretu skupine Cajasol je svladao Armani Junior Milan s rezultatom 63:55. Cibonu sutra po rasporedu očekuju dvije utakmice, protiv Milana u 11,30 te u 18,30 protiv Cajasola.