Juniori Kvarnera prvaci regije

Nakon što su u neizvjesnoj utakmici u Rijeci pobijedili 74:71, juniori Kvarnera su i drugi puta u tjedan dana bili bolji od Kastva. U uzvratnoj utakmici, na krilima dobre igre Đani Koljanina, slavili su 76:70.

Kastav – Kvarner 2010 70:76  (15:22, 36:28, 48:57)

Kastav: Škrgić 8, Mataja 20, Slavić 5, Gavranović, Barnjak 4, Savić 7, Santini, Konjević, Maljevac 26, Pesić.
Kvarner 2010: Banduka, Kučan 2, Vidmar 17, Karabaić, Furlan, Trento, Koljanin 29, Krstinić 14, Ferenčić, Miličević 11, Hero, Trbojević 3.

Utakmicu su obje ekipe započele s primjetnom nervozom. Mladi igrači Branka Musića koriste bolju igru ispod koša i ostvaruju prednost od 10:1. Kastavci se ne predaju i odličnom igrom u drugom dijelu prelaze u vodstvo, a na odmor odlaze s lijepim plusom od osam poena (36:28).

U nastavku opet preokret, razigrao se Koljanin koji postiže u drugom poluvremenu 26 poena (5 trica) i od + 8 domaćin na ulasku u posljednjih deset minuta ima -9. Probali su igrači trenera Branimira Pavića napraviti još jedan preokret. U dva navrata bili su na samo dva poena zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Koljanin (29), Dino Vidmar (17), Andro Krstinić (14) i Ivan Miličević bili su najučinkovitiji u pobjedničkoj momčadi dok je Kastavce predvodio dvojac Robert Maljevac (26) i Mario Mataja (20).

Riječani su ovom pobjedom izborili poluzavršni turnir u Zadru, a protivnici će im biti Križevci, Cedevita, Zagreb i domaćin Zadar.