Juniorke otvorile drugi krug porazom

U prvom susretu drugog kruga Europskog prvenstva za juniorke naše reprezentativke su ubilježile još jedan veliki poraz.

Hrvatska – Nizozemska 34:59 (8:12, 13:19, 24:42)

Hrvatska: Butina 10, Rački 8, Chiabov 6, Bura 4, Pleš 3, Sarjanović 3, Matijević, Periša, Jurjević, Miličević, Pračuk, Mršić.
Nizozemska: Guijt 15, Zappeij 14, Hof 12, van Veen 5, Cornelius 4, Slim 4, Ndiba 3, van Kleef 2, van der Wielen, Fokke, de Jonge.

Od samog početka susreta se vidjelo da niti jedna niti druga ekipa nemaju dobar šuterski dan i da će to biti utakmica s malo poena. Na kraju susreta Hrvatska je šutirala mizernih 22 posto iz igre dok je Nizozemska 35.

U tako neefikasnoj utakmici gledatelji su svjedočili prvo poluvrijeme. Na veliki odmor se otišlo “rukometnim“ rezultatom 19:13 u korist gošći.

I onda u trećoj četvrtini Nizozemkama se malo otvorio šut i najprije sa serijom 8:0 pa zatim i novom od 9:0 odlaze na nedostižnu prednost.

Do kraja susreta im je jedino preostalo sačuvati rezultat što su i uspjele.

Kod pobjednica najefikasnije Klaziena Gujit s 15 poena, Britt Zappeij s 14 poena i 9 skokova te Emese Hof koja je postigla 12 poena i uhvatila 10 skokova. Kod Hrvatske jedino je Inja Butina prešla jednoznamenkastu granicu te je zabila 10 poena.