Juniorke ubilježile prvu pobjedu

U drugom susretu na Europskom prvenstvu stigla je i prva pobjeda za naše juniorke.

Hrvatska – Engleska 68:47 (21:7, 35:19, 47:28)

Hrvatska: Periša 16, Pračuk 13, Rački 12, Butina 11, Bura 7, Pleš 3, Matijević 2, Chiabov 2, Jurjević 2, Mršić, Miličević
Engleska: Joseph 20, Bravo – Harriot 9, Lewis 4, McDerment 3, Ottewill – Soulsby 3, Milligan 2, Szmidt 2, Adebayo 2, Quinn 2, Monakana, Forsyth, Robinson – Miller

Ono što su našim juniorkama jučer radile Španjolke to su danas one radile Engleskinjama. Od samog starta susreta su nametnule svoj ritam i malo po malo gradile svoju prednost.

Već do kraja prve četvrtine prednost je narasla na dvoznamenkastu i tu je pitanje pobjednika donekle bilo riješeno. Ni u nastavku susreta nije bilo prevelikih promjena te je rezultat polagano rastao da bi se do poluvremena on popeo na 35:19.

Vidjelo se da Engleskinje ne mogu parirati Hrvatskoj u niti jednom segmentu igre i jedino pitanje je bilo s koliko će razlike završiti ovaj susret.

Na kraju konačan rezultat je iznosio 68:47 te su naše juniorke s ovom pobjedom izborile odlazak u drugi krug prvenstva.

U našim redovima četiri dvoznamenkaste, a predvodila ih je Klaudia Periša sa 16 poena, Helena Pračuk je postigla 13, Lana Rački 12 te Inja Butina 11. Engleskinje su dale najboljeg strijelca na utakmica a to je bila Shequila Joseph koja je postigla 20 poena.

Hrvatska danas igra protiv Rusije također u 20,30.