Juniorska Euroliga: Cedevita neočekivano izgubila od Vizure

U posljednjoj utakmici prvog dana juniorske Eurolige Cedevita je nakon visoke pobjede protiv Partizana odigrala loše i neočekivano izgubila od Mega Vizure. Da su pobijedili već sada bi mogli razmišljati o finalu turnira protiv Crvene Zvezde, ovako  i u slučaju sutrašnje pobjede protiv Španjolaca nisu sigurni u prvo mjesto u skupini dok ih drugo vodi na Crvenu Zvezdu.

Cedevita – Mega Vizura 77:85 (17:24, 36:35, 51:74)

Cedevita: Mikšić 9, Šabić 12, Osolnik 2, Bender 5, Zebić 7, Vučić 5, Rezo-, Gašpert 1, Žižić 14, Solomun 6, Mazalin 11, Živko 5.

Kao i u prvoj utakmici Zagrepčani su krenuli s domaćom petorkom. U šestoj minuti Radovan Đoković sa svojim osmim poenom odvodi Vizuru na 14:9 i do kraja prvog dijela povećavaju razliku na sedam koševa. Uspjeli su Beograđani skoro u potpunosti zaustaviti Lovru Mazalina koji je u devet minuta bio bez poena uz četiri pogreške.

Pristojnu prednost je Mega Vizura održavala sve do tri minute prije poluvremena kada je Cedevita preko Ivana Zebića, Ante Žižića i Tina Osolnika došla na samo pola poena razlike, a tricom Luke Živka smo došli nakon dugo vremena u vodstvo. Seriju 11-0 je zaključio Žižić za 36:32 koje je domaćin do kraja smanjio na minimalni zaostatak.

Mazalin je svoje prve poene na utakmici upisao tek u 21. minuti iz slobodnih bacanja, no ni njegovi ubačaji u nastavku ne donose prednost. U 28. minuti Vuk Karadžić ponovno vrača prednost Vizuri, a nakon par uzastopnih grešaka Zagrepčana u posljednjih deset minuta ulazi s pozitivnim rezultatom od 58:51.

Mega Vizura odmah na početku posljednje četvrtine odlazi na devet poena razlike i tu prednost bez većih problema održava, a u 36. minuti čak dolaze do dvocifrenog plusa (77:66). Tračak nade Vitaminima dao je Mazalin smanjivši na 78:74, no to je na kraju bio najmanji zaostatak u drugom poluvremenu.

Sutra Cedevita u 12:15 igra protiv Kanarske košarkaške akademije i pobjedom bi osigurali polufinale turnira.