Jure Zdovc: Odigrali smo dobru utakmicu

U drugom kolu A skupine Eurokupa Cedevita je tijesno u Istanbulu poražena od Darussafake s 85:83. Momčad Jure Zdovca s vodstvom je ušla u drugu, treću i četvrtu četvrtinu. Imali su Zagrepčani i dvocifrenu prednost, no pali su u posljednjoj dionici utakmice.

Svoje viđenje nakon utakmice dao je trener Cedevite, Jure Zdovc:

Odigrali smo dobru utakmicu. Teško je očekivati da mi cijelu utakmicu dominiramo protiv Darussafake. Sigurno da to nije za očekivati i nije lako, mada mislim da imamo taj kvalitet i da smo u biti pali u nekom segmentu. Rekao sam igračima, mi smo možda u jednom trenutku sami sebi najveći suparnik. Te neke taktičke greške koje smo radili ne možemo si dopustiti. Ja sam bio siguran da će Murphy zabiti. Bio je u dobrom ritmu i našli smo taj šut, ali nažalost lopta je izašla. Dobro, oni su promašili dva penala i dali nam mogućnost za to, ali smo morali bolje odreagirati.

Andrija Stipanović je poručio kako Cedeviti u posljednje vrijeme nedostaje malo sreće.

Standardna priča naše dosadašnje sezone. Igramo dobro cijelu utakmicu, ali nažalost još je ne znamo privesti kraju. Zadnje četiri utakmice izgubili smo svaku u zadnjoj minuti. Mislim da se treba sreća malo okrenuti na našu stranu. Moglo je biti savršeno. Sve je loše, ali nadam se da će od iduće utakmice i nas poslužiti sreća da nam se vrati ono što smo dosad radili.

Cedevita se okreće novim izazovima u ABA ligi već za vikend kada im u goste dolazi Crvena zvezda.