Split izgubio od Rogaške

Košarkaši Splita upisali su poraz na gostovanju kod Rogaške u sklopu drugog kola Druge ABA lige. Domaćini su utakmicu riješili pet minuta prije kraja kada su velikom serijom pobjegli na plus 17. Iako su se Splićani na kraju uspjeli približiti, rezultat više nije dolazio u pitanje. Slovenci su slavili s 81:75.

Druga ABA liga, drugo kolo, 18. listopad:

Rogaška – Split 81:75 (20:18, 17:12, 21:21, 23:24)

Split se u igri držao sve do kraja treće četvrtine kada je uslijedio neobjašnjivi pad. Domaćini su se preko Nikoliča i Davisa odvojili na plus devet (55:46).  Uspio je Mate Kalajžić zatim smanjiti i na minus pet. Međutim, Rogaška je tada napravila seriju kojom je riješila utakmicu. Naime, Slovenci se sredinom posljednje dionice na krilima šuterski raspoloženog dvojca Pajić-Davis odvajaju na plus 17 (81:64).
Uslijedila je zatim 11:0 serija “Žutih” s kojom su došli na minus šest. Vremena za veći preokret ipak nije bilo. Završilo je s 81:75 u korist Rogaške.  Kalajžić je bio najistaknutiji u momčadi Ivice Skelina s 18 ubačaja, a na pobjedničkoj strani se istaknuo Nikolič, također s 18 koševa. Vrijedi istaknuti i solidnih devet poena bivšeg igrača Zadra i Zagreba, Ivana Batura.
Čestitam Rogaški na zasluženoj pobjedi. Kontrolirali su utakmicu od samog početka. Nismo se držali dogovora. Natjecanja idu dalje pa se najprije moramo posvetiti sljedećim izazovima u hrvatskom prvenstvu. – rekao je nakon utakmice razigravač Splita, Mate Kalajžić