Kadeti: FSV srušio Zadar, pobjede Splita, Dubrave i Cibone

Cibona je otvorila 6. kolo Jedinstvene kadetske lige uvjerljivom pobjedom protiv Slavonskog Broda. Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti današnji šok koji su kadeti FSV-a priredili Zadru, dok su u preostalim susretima favoriti ostvarili sigurne pobjede.

Od početka je Cibona opravdala ulogu favorita  i rutinski odnijela pobjedu rezultatom 120:49 (30:10, 32:13, 34:9, 24:17).

Najefikasniji u redovima domaćina bili u Škarica i Rašić sa 20 poena dok je kod gostiju najbolji bio Jagar sa 19.

Trener Cibone Ante Samac:

“Mogu biti zadovoljan s utakmicom koja je išla samo u jednom smjeru.”

KK Pazin – KK Split 75 – 95 (18-29, 21-27, 15-28, 21-11)

Kada su vidjeli ekipu koja je doputovala u Pazin, domaći nisu bili nimalo oduševljeni. Nedostajali su gostima dugoročno perspektivni igrači i veliki potencijali na nacionalnoj razini, ali nije nedostajao vođa ekipe, sjajni Perasović, Omrčen i Putnik koji su ga pratili te cijeli niz visokih radnih igrača koji su jedva dočekali svoju prigodu u ovoj utakmici.

Uz valorizaciju 35 Perasović se zaustavio na 32 koša, 12 skokova i 3 asistencije. Već u prvoj četvrtini (u kojoj su domaćini prikazali preveliki respekt prema Splićanima), Perasović je imao 15 koševa i 5 skokova, a do poluvremena već je imao double-double! Gostujuća ekipa odigrala je autoritativno, ali od prve do zadnje sekunde respektirala je Pazince o čemu najbolje govori podatak da je 34,37 minuta proveo u igri briljantni Perasović. Kod domaćina Gvido Guštin uz 36,07 minuta došao je do valorizacije 27 uz 30 koševa, 5 skokova i 4 asistencije. Ali pohvale svim sudionicima utakmice koje se u nekoliko navrata gledatelji nagradili zasluženim pljeskom.

Trener KK Split Srđan Subotić:

„Jako sam zadovoljan ekipom. Pokazali smo sportski karakter bez ikakvog alibija (nedostajalo nam je šest igrača) pravim pristupom odigrali utakmicu. Pohvaljujem sve igrače jer su svi igrali i dali sve od sebe što je izuzetno važno za ekipu i mene kao trenera. Ekipa Pazina igra jaku dobru košarku što su pokazali odmah na početku lige i do pobjede u Pazinu nitko nije i neće lako doć. Zato od mene kao trenera svi komplimenti i mojim igračima ali i pazinskim košarkašima.“

Trener KK Pazin Dario Lukšić:

„Čestitke ekipi Splita na prikazanoj igri i pobjedi. Pokušali smo parirati ali više od časnog poraza nismo mogli.“

Bjelovar – Dubrava 68:93 (21:24, 18:18, 22:25, 7:26)

Kadeti Dubrave upisali su pobjedu u vrlo izjednačenoj utakmici u Bjelovaru. Posljednja četvrtina bila je odlučujuća i presudna za pobjedu Dubrave.

Utakmica je u tri četvrtine bila izjednačena. U posljednjoj četvrtini došla je do izražaja duža klupa Dubrave. Zaustavljen je Porobić i to je odlučilo utakmicu. Dubrava je odlično izvodila i slobodna bacanja 22/27, Bjelovar 7/11.

Trener KK Bjelovar:

„Tri četvrtine utakmice bili smo u igri, parirali smo Dubravi. U trećoj četvrtini je ponestalo snage i oni su tu s dužom klupom i rotacijom kažnjavali sve naše greške i riješili utakmicu u svoju korist.“

Trener KK Dubrava:

„Utakmica je bila u egalu. Mi smo imali sreće da smo na kraju neke lopte dobro obranili i onda smo se otvorili do kraja i uspjelii pobijediti vrlo dobrog, kvalitetnog protivnika koji nije izdržao do samog kraja.“

Zadar – FSV 78 : 82 (24:20, 23:18, 17:21, 14:23)
Iznenađenje u Zadru. Domaćini su prokockali plus 12 i gotovo sigurnu pobjedu. Košarkaši FSV-a u zadnjoj četvrtini režiraju preokret i na kraju dolaze do nove pobjede. Gostujuća momčad je igrala puno bolju košarku u drugom poluvremenu. Unatoč vrlo lošem ulasku u utakmicu (15:3 za Zadar), gosti su se razbudili i na kraju potpuno preokrenuli utakmicu. Mislav Kolić odigrao je utakmicu za pamćenje s 43 poena, 10 skokova i 5 ukradenih lopti, dok je kod Zadra bolji od ostalih bio Brala s 23 poena te 10 skokova.