Kadetkinje porazom od Srbije zaključile nastup na turniru u Španjolskoj

U posljednjem kolu skupine B FIBA European Challengera u Španjolskoj hrvatska ženska kadetska reprezentacija poražena je od Srbije rezultatom 59:79.

Unatoč početnom vodstvu naših djevojaka od 5:0, veći dio prvog poluvremena pripao je srpskim košarkašicama koje su se vrlo brzo nametnule i već do kraja prve četvrtine povele sa +13 (11:24), a stečenu prednost sačuvale su i kroz cijelu drugu četvrtinu pa se na odmor otišlo s rezultatom 27:41 u korist Srbije.

Nakon loše odigranog prvog poluvremena naše igračice u nastavak susreta ulaze puno bolje i serijom 8:0 na startu treće četvrtine prilaze na 6 poena zaostatka (35:41), no bliže od toga nisu mogle. Srpkinje se nakon toga ponovno bude i već do kraja trećeg perioda igre ponovno svoju prednost vraćaju na uvjerljivih +15 (61:46) te je bilo jasno da će Hrvatska u ovom susretu teško do preokreta.

Unatoč velikoj borbi naših reprezentativki koje se nisu predavale do posljednjeg trenutka dvoboja jednostavno snage za pravi odgovor nije bilo pa su Srpkinje svoju prednost u posljednjem periodu igre samo povećale na konačnih +20.

Milica Đokić sa 30 postignutih poena, 8 skokova i 4 asistencije bila je prvo ime susreta, a u redovima Srbije pratile su je Ana Milanović sa 13 poena i 15 skokova, Marija Avlijaš ubacila je 12, a Jovana Jevtović 10 poena.

Kod Hrvatske je ponovno najistaknutija bila Lucija Banović koja je postigla 18 poena uz 9 skokova i jednu asistenciju, a pored nje dvocifrena je bila još samo Lana Bešlić sa 10 poena, 4 skoka i 7 asistencija.

14 Lucija Banović (Foto:Fiba.basketball)

HRVATSKA- SRBIJA 59:79 (11:24, 16:17, 19:20, 13:18)

STATISTIKA

Hrvatska je turnir na koncu završila zauzevši 4. mjesto u skupini sa dvije pobjede i 3 poraza.