Kakva utakmica u Zagrebu, Cibona nakon napete završnice povela u seriji

Kakva utakmica u Zagrebu. Prva utakmica finala Prvenstva Hrvatske je ponudila nevjerojatnu završnicu, u kojoj je Cibona nakon napetih zadnjih par minuta pobijedila te tako povela u seriji.

Cibona je ušla odlično u utakmicu te je već u prvoj četvrtini ostvarila veliku prednost od 12 poena razlike. To joj je uspjelo ponajviše zahvaljujući “rutinerima” Marinu Roziću i Damiru Markoti, za koje Vitamini u prvih deset minuta nisu imali odgovora.

Druga i treća četvrtina su prošle u izjednačenoj igri, da bi se Cedevita “probudila” u zadnjih deset minuta te je na krilima Cobbsa uspjela režirati preokret i potpuno se vratiti u utakmicu. Na kraju je konačni rezultat glasio 88:84.

U redovima Cibone najbolji su bili Rozić s 15 poena, Markota s 16 poena i deset skokova i Roko Rogić s 10 poena i čak osam asistencija, dok su Cedevitu predvodili Cobbs s 16 poena, Krušlin s 12 i Pullen s 14 poena.