Kastav na kadetskoj poluzavršnici PH

Kadeti Kastva su i u drugoj utakmici pobijedili vršnjake iz Kvarnera te su tako postali prvaci regije osiguravši plasman na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske. Kastavci su se ovom pobjedom osvetili Riječanima za nedavni poraz u finalu juniorske lige.

Kastav – Kvarner 2010 76:55 (26:14, 41:29, 59:12, 17:14)

Kastav: Škrgić 4, Šunić, Korošec 11, Ratko, Barnjak 20, Savić 15, Brandt, Pustahija, Konjević 22, Štimac, Prpić, Graovac 4.
Kvarner 2010: Jordano 4, Gaćeša, Marečić 15, Vrbanić 2, Crkvenčić, Čargonja 6, Vucić 8, Šverko 2, Miletić, Tomić 2, Ferenčić 14, Vukić 2.

Mladi Kastavci su iz prvog susreta donijeli veliku prednost od 94:65 i u uzvratu se očekivalo da potvrde svoju dominaciju.  Odmah u prvih deset minuta su ostvarili sigurnu prednost koju su znali zadržati do kraja utakmice. Gosti su u trećoj četvrtini zaprijetili kada su došli na jednoznamenkastu prednost, ali to je bilo kratkotrajno.

U pobjedničkoj momčadi dominirali su Armin Konjević (22), Josip Barnjak (20) i Marin Savić (15), dok su Kvarner predvodili Marečić (15) i Ferenčić (14).

Kadeti Kastava putuju u Splitu gdje će u konkurenciji s Cedevitom, Dubravom, Međimurjem te domaćinom Splitom pokušati osvojiti što bolje mjesto i na najbolji način predstaviti regiju i svoj klub.