Kaštela na -18 u Škrljevu, nema neporaženih

Ribola Kaštela je ostala smrznuta u Škrljevu, na kraju je domaćin slavio s 106:88 i u drugi dio lige ova dva kluba te Gorica ulaze sasvim izjednačeni.

Naime, Kaštela je dobila s dvoznamenkastom prednošću Goricu (+12), Škrljevo danas Kaštela (+18) , a Gorica Škrljevo (+17). Drugi dio prvenstva kreće već u srijedu kada Škrljevu dolazi danas neuvjerljiva Gorica.

[rezultat id=737]

Domaćin je odmah na početku najavio sigurnu pobjedu, vrlo brzo je poveo s 8:0, a u šestoj minuti je imao visokih 19:5.  Nakon trice Dragana Bendera slijedi period dobre igre gostiju koji rezultira smanjivanjem vodstva i novom tricom Tonija Biočića s – 11 vrlo brzo dolaze na samo -2. Škrljevo je u tom dijelu predvodio Marin Modić s 10 poena, a već tada se vidjelo da će gosti imati problema u igri pod obručima.

U drugih deset minuta odlična napadačka igra igrača Zorana Dragojevića koja rezultira s 36 poena u četvrtini što s prvih 24 daje 60 koševa do poluvremena. Kada jedna ekipa toliko primi koševa u 20 minuta jasno je da teško može doći do pobjede. Već na velikom odmoru Škrljevčani su imali više od 10 skokova što je uz dobar šut od 65% rezultiralo s čak 21 poenom viška i najavom sigurne pobjede koju domaćin na oduševljenje svojih navijača nije propustio napraviti.

Franko Filipović je još jednom imao najbolju valorizaciju (27) u svojoj ekipi. Najučinkovitiji je bio Rudolf Jugo s 18 poena uz 7 asistencija, dupli učinak je ostvario Igor Trbović (16p, 10sk) kao i Marko Milekić (15p, 13sk). Kod Kaštela Luka Klarica je upisao 28 poena, a Toni Biočić 26. Izostao je bolji učinak Svena Smajlagića (12p),. a pogotovo Dragana Bendera kojega je domaća obrana limitirala na samo 8 poena i 2 skoka za 40 minuta na parketu.

Kaštelama će odlično doći malo duži odmor nakon gostovanja u Borovu  u kojemu bi se mogao oporaviti Ante Toni Žižić, a i realizirati dodatno pojačanje. Škrljevo na krilima  ovog uspjeha u srijedu dočekuje Goricu i s pobjedom bi bio u najužoj konkurenciji za A1 ligu.

Raspored utakmica i poredak pogledajte na crosarka.com/a1-kvalifikacije.