Favorizirana Gorica teško do bodova protiv Grafičara

Neočekivano teško Goričani su došli do pobjede protiv Grafičara iz Ludbrega u utakmici u kojoj su gosti veći dio vodili. Ovim bodovima momčad Zvonimira Kovačevića je ostala u utrci za A1 ligu i sada im slijedi teško gostovanje u Škrljevu.

[rezultat id=736]

Domaćin je poveo 2:0 preko Filipa Tušeka, samo kratko je još preko Dominika Herendića i Ivana Svobode vodio s pola koša, a tek su u 26. minuti tricom mladog Ivana Majcunića (96) prešli u vodstvo koje gosti nisu odmah vratili u na svoju stranu.

Momčad Dražena Cesara je cijelu utakmicu držala rezultatsku neizvjesnost. Prvu četvrtinu su držali rezultat u plusu, kao i drugu, a na poluvrijeme su otišli s minimalnom prednosti (35:34). Najzaslužniji za taj uspjeh je trojac Andrej Bušić, Vilim Poljak i Mario Novak.

U nastavku Poljak s dva vezana poena podiže preddnost, a Luka Siladić promašuje tricu i propušta odvesti svoju ekipu na sedam razlike. Nakon toga Ivan Papac smanjuje, a Tušek zabija tricu za vodstvo Gorice.  Marko Proleta ponovno dalekometnim ubačajem vraća prednost na stranu gostiju, a poslije dosta pogrešaka i promašaja na obje strane Papac uzvraća tricom za vodstvo, a Novak vraća prednost prvaku centra.  Tada slijedi 11-0 domaćina i u nešto više od dvije minute imaju dvoznamenkastu prednost.

Uporni gosti se ne predaju i preko Poljaka, Bušića i Novaka vračaju na -3, a u posljednjoj četvrtini sve do posljednje minute utakmice drže Goričane  u neizvjesnosti. Na kraju Svoboda i Bundović iz slobodnih bacanja postavljaju konačnih 77:67.

Svoboda je s 18 poena bio najučinkovitiji u pobjedničkoj ekipi, a dvoznamenkasti su bili još i Bundović (14), Majcunić (13) i Papac 11 (8sk) koji je imao najbolju valorizaciju u ekipi. Novak (20), Poljak (17p, 6as) i Bušić (15p, 9sk) su predvodili poražene.

Zvonimir Kovačević i Dražen Cesar

Zvonimir Kovačević je nakon utakmice čestitao gostujućem treneru na dobroj borbi, a lošiju igru je pravdao nedavnim gostovanjem u Kaštelama kada su propustili ostvariti dobar rezultat.

“Evidentno je da je poraz u Kaštelima na momčad ostavio duboki trag. Ja nisam vjerovao da je on toliki, jer smo jučer na treningu dobro radili. Vjerovao sam da ćemo se bolje vratiti, no ušli smo u jednu psihološku barijeru koja je bila vidljiva po velikom broju izgubljenih lopti, te po uspavanosti u glavama. Ono što ja kažem u ovom natjecanju su najbitnija dva boda. Dobili smo ih, pred nama su još četiri kola iz kojih moramo maksimalno izvući  i dok god smo u utrci za to prvo mjesto moramo biti maksimalno spremni.”

Trener grafičara Dražen Cestar je bio zadovoljan s igrom svojih igrača, podsjetio je na visok poraz od Gorice u Kup utakmici.

“Danas smo došli u egal zahvaljujući kolektivnoj igri i boljoj pripremi uoči utakmice. U samoj pripremi sam rekao igračima da su bitne dvije stvari. Znali smo da je iza njih teško gostovanje u Kaštelima, što je na njih ostavili i duboki trag. Igračima sam to uporno ponavljao, jer sam znao da se u momčad uvukao nemir, da se bojiš i samog sebe. A druga stvar je ta što smo mi u utorak odigrali dobru utakmicu protiv Borova kojeg smo i pobijedili. Mi smo si za cilj zacrtali da budemo prvi u ligi te da igramo kvalifikacije uz to da si je u njima svaki igrač zacrtao individualno da moramo pobijediti barem jednu utakmicu. Mi smo bili rasterećeni u današnjoj utakmici, a kad je momčad rasterećena onda je i lepršava. Tako smo krenuli i bili smo u igri do posljednjih par minuta.”