Kasun i Stipanović solidni u pobjedama, Stipčević bez učinka

Talijansko državno košarkaško prvenstvo došlo je do četvrtog tjedna, koje se odigralo prošli tjedan. Hrvatski centar Andrija Stipanović sudjelovao je u domaćoj pobjedi svoje Cremone protiv Avellina 94:83 u četvrtom kolu talijanskog košarkaškog prvenstva s 9 poena i 9 skokova.

Stipanović je na parketu proveo 20 minuta. Iz igre je gađao 4-6, a iz slobodnih bacanja 1-4. Uz već spomenuti učinak, istaknuo se i s četiri osvojene lopte. Vrijedno je istaknuti učinak sjajnog Lancea Harrisa koji je postigao 30 poena za Cremonu dok je kod gostiju najefikasniji bio Jeremy Richardson s 18 poena.

Montepaschi je u Sieni pobijedio Scavolini 65:60. Mario Kasun je s 10 uhvaćenih lopti (pet u napadu) bio najbolji skakač na utakmici. Ubacio je za Montepaschi i 8 poena, iako ga šut nije služio, pogodio je samo 3 od 11 lopti iz igre, dok je slobodna bacanja gađao 2-3. Pobjednike je predvodio Bobby Brown s 13 poena dok je kod Scavolinija najbolji bio Daniele Cavaliero s 14 ubačaja.

Juve Caserta ugostio je momčad Montegranara koji se u igri držao samo prvih deset minuta, no domaćini  su preuzeli inicijativu i zasluženo slavili rezultatom 78:67 te su tako upisali drugu pobjedu ove sezone. Najefikasniji je bio Jeleel Akindele s 18 i Eric Chatfield s 12 poena dok je kod gostiju najbolji bio Ronald Steele s 14 poena.

Euroligaš Cantu slavio je protiv Enel Brindisia te tako upisao treću pobjedu u prvenstvu. Nakon očajnog prvog poluvremena, igrači Cantua uspjeli su se na vrijeme probuditi i preokrenuti rezultat u drugom dijelu te su na kraju slavili rezultatom 84:80. Najbolji je  kod domaćina bio Jonathan Tabu s 18 poena i 3 skoka dok je goste predvodio sjajni Scotie Reynolds s 33 poena uz 4 ubačene trice iz šest pokušaja.

Varese je nastavio niz nepobjedivosti i tako zadržao prvo mjesto u ovoj sezoni.Na gostovanju u Bologni pobijedili su istoimenog domaćina s uvjerljivih 74:84. Gosti su jako dobro otvorili utakmicu te stekli dvoznamenkastu prednost koju su do kraja utakmice uspješno kontrolirali. Ebi Ere s 19 poena i Achille Polonara s 18 poena bili su najbolji kod Varesea dok je Kenny Hasbrouck bio najefikasniji kod domaćina s 19 poena.

Sardenga Sassari je na gostovanju u Veneciji teško izborila pobjedu i tako održala korak s Vareseom. U napetoj utakmici s izjednačenim prvom poluvremenu uslijedila je furiozna treća četvrtina Umane. Ekipa iz Venecije je povela s 8 razlike, no gosti ipak uspijevaju anulirati prednost do kraja utakmice, no tada im je nesretno iscurio šut s 9 metara u posljednjoj sekundi te se otišlo u produžetak. Ondje im se sreća vratila te su domaćini bili ti koji nisu uspjeli realizirati posljednji napad i susret je završio s pola koša prednosti Sardenge (92:93). Kod gostiju najefikasniji su bili Marvis Thornton i Michal Ignerski, obojica po 21 poen dok je kod domaćina vrijedan spomena učinak Keydrena Clarka (23 poena i 3 asistencije).

U derbiju začelja Regio Emilia upisao je prvu pobjedu protiv Angelico Bielle. Domaćini su slavili sa više nego uvjerljivih 85:56 gdje se pitanje pobjednika razriješilo nakon prve četvrtine koju je domaćin dobio s čak 21 poen razlike. Donnel Taylor i Michele Antonutti su bili najefikasniji kod domaćina, obojica po 25 poena, dok je kod gostiju jedini raspoložen bio Julian Mavunga sa 17 poena.

Armani Milano našeg Roka Stipčevića, koji nije ostvario značajniji učinak, a ni minutažu (0 poena za 6 minuta igre), upisao je pobjedu, drugu ove sezone, protiv momčadi Rome rezultatom 87:82. Domaćini su se odmah postavili kao favoriti te su dobro ušli u susret i uspješno održavali vodstvo. Gosti su se uspjeli približiti na šest koševa zaostatka četiri minute prije kraja (79:73), no snage za preokret nije bilo. Najefikasniji kod “šminkera” bio je  Ioannis Bourousis s 26 poena i 10 skokova dok je kod Rimljana najbolji bio Luigi Datome s 22 poena i 6 skokova.