Balkanska liga: Poraz Đure Đakovića u završnici od Levskog

Nakon što je nedjelju u produžetku upisao treću pobjedu u prvenstvu, Đuro Đaković je večeras u Sofiji poražen od Levskog u drugom kolu Balkanske lige.

U prvih sedam minuta suparnici su se međusobno izmjenjivali u prednosti do maksimalno dva poena, a nakon tog perioda slijedi pet vezanih poena Mateja Kljaića za prednost Brođana od sedam koševa. Od tog trenutka igrači Krunoslava Krajnovića kontroliraju rezultat i osim jednog kratkog vodstva u drugoj četvrtini i izjednačenja u trećoj i početkom posljednje četvrtine drže pozitivan rezultat sve do 37 minute. Tada domaćin izjednačava i pogotkom Pavela Ivanova te tricom Marka Marinovića prelazi u vodstvo. Pokušavali su se Đurinci preko Mateja Kljajića i Marina Šarlije vratiti, ali umor od utakmica i putovanja je vjerojatno učinio svoje. Na kraju su izgubili 77:73.

Šteta što su još u Osijeku, u drugom kolu A1 lige, ostali bez svog ponajboljeg igrača Krunoslava Rimca. S njim bi zasigurno ostvarili povoljniji rezultat, i u Izraelu, ali i u večerašnjoj utakmici.

Kod Brođana se samo pet igrača upisalo u strijelce, Marko Batina je postigao 18, Marino Šarlija 17 uz 8 skokova, a dvoznamenkasti su bili Brice Massamba sa 14 te mladi Marko Baković s 12 poena. Iako bez pogodaka, Josip Blajić je ostvario osam asistencija. Kod pobjednika najuspješniji je bio Srbin Marko Marinović s 14 poena.

Levski – Đuro Đaković 77:73 (21:24, 39:42, 54:56)

Levski: Marinović 14, Varbanov 12, Angelov 9, Georgiev 9, Petkov 8, Kostov 8, Georgiev 4, Dimitrov H. 3, Dimitrov D. 2.
Đuro Đaković: Batina 18, Šarlija 17, Massamba 14, Baković 12, Kljajić 7, Živković 5.

Brođanima slijedi u nedjelju točno u podne derbi A1 lige u Trnskom, a dva dana kasnije dočekuju Mornar iz Bara u trećem kolu Balkanske lige.