Katastrofa Cibone u Smederevu

Cibona je doživjela uvjerljiv poraz na gostovanju u Smederevu protiv Mega Vizure i tako je prekinula niz od pet uzastopnih pobjeda. Susret je do poluvremena bio neizvjestan, a u drugom poluvremenu domaćini su dominirali i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Očito kako igračima Cibone nije najbolje sjela dvotjedna stanka.

Mega Vizura – Cibona 102:74 (32:25, 51:50, 78:63)

Mega Vizura: Radović 22, Micić 18, Varda 14, Dangubić 11, Miljenović 11, Luković 8, Jokić 7, Avramović 5, Reljić 3, Tijanić 3, Krstić.

Cibona: Šarić 19, Jagodić-Kuridža 19, Siriščević 14, Rozić 12, Kus 5, Planinić 4, Blassingame 1, Demo, Junaković, Mavra, Arapović, Gabrić.

Nakon što u prvoj minuti susreta nije bilo poena, prve koševe na susretu postigao je Dario Šarić, a na drugoj strani odmah uzvraća još jedan mladi talentirani igrač, Vasilije Micić. Nakon vodstva domaćina od 10:6, Marin Rozić postiže tricu, Micić uzvraća dvicom, a onda opet Rozić postiže koš uz prekršaj te pogađa dodatno bacanje i poravnava rezultat na 12:12. Uslijedila je tada mini serija domaćih od 5:0 i bijeg na 17:12 u kojoj Ratko Varda postiže dva slobodna bacanja, a Nemanja Dangubić tricu. Odmah uzvraćaju i Cibosi istom mjerom, tricom Ivana Siriščevića i dvicom Šarića. Cibona je bila u egalu do devete minute susreta kada su zaostajali 23:22, a onda do kraja četvrtine serija Mega Vizure od 9:3 za 32:25. Jasno je kako obrana Cibone u prvoj četvrtini nije postojala jer primiti 32 poena je previše.

Odmah na početku druge četvrtine bilježimo i prvu dvoznamenkastu prednost domaće momčadi koja tricom krilnog centra Nikole Jokića odlazi na 35:25, a dvicom Marka Lukovića i na plus 12. Seriju domaćina tada prekidaju Siriščević i Davor Kus tricama za 37:31.Nakon što su domaćini otišli na 42:33, opet mini serija Cibone od 6:0 i povratak u egal utakmicu. Poene u toj seriji upisali su Marko Jagodić Kuridža, Siriščević i Šarić. Nakon što su domaćini imali vodstvo 51:47, zadnji napad imala je Cibona, a Šarić na asistenciju Jerrela Blassingamea pogađa tricu sa zvukom sirene za samo minus jedan.

Nakon nešto više od dvije minute igre u trećoj dionici, Cibona je bila na minimalnom zaostatku, Mega Vizura imala je 56:55, a onda je uslijedila serija domaćina od 10:0 u sljedeće tri minute i bijeg na plus 11. Preostalih pet minuta treće četvrtine Cibona se nije uspjela približiti već su dopustili razigranim domaćinima povećanje prednosti za dodatna četiri poena. Nakon treće četvrtine mega Vizura imala je vodstvo od 78:63.

Jedino što je Cibona uspjela u posljednjoj četvrtini je približiti se na 11 koševa zaostatka u 33. minuti, točnije bilo je 80:69. U preostalih sedam minuta Cibona je postigla samo pet koševa, a primila čak 22 za poraz od ogromnih 28 poena razlike. Razloge poraza vukovi će tražiti u obrani i lošoj večeri Blassingamea i Darka Planinića. Amerikanac je postigao samo jedan jedini poen, promašio je jednu dvicu, dvije trice, slobodna bacanja gađao je 1:4. Izgubio je četiri lopte, a jedino pozitivno u njegovoj igri bilo je sedam asistencija, tri skoka i dvije osvojene lopte. Planinić je zabio četiri poena, a u 13 minuta igre ostao je bez i jednog skoka.

Šarić je opet bio na razini, postigao je 19 poena, uhvatio sedam skokova, pet puta je asistirao, imao je dvije osvojene i tri izgubljene lopte. Jagodić Kuridža također se zaustavio na 19 koševa uz pet skokova, dvije osvojene, ali i četiri izgubljene lopte. Jedan od razloga poraza Cibone je i čak 20 izgubljenih lopti.

Kod Mega Vizure najbolji Micić s 18 poena, osam asistencija, četiri osvojene lopte, tri skoka i dvije izgubljene lopte. Nemanja Radović bio je prvi strijelac susreta s 22 poena, a uhvatio je i šest skokova uz dvije osvojene lopte.