A-2 sjever: Odigrane samo četiri utakmice

Na sjeveru su u 17. kolu A-2 lige sjever odigrane samo četiri utakmice jer je susret između Petra Zrinskog i Vindije odgođen, a Mladost je protiv Rudar Cimpera slavila 20:0 kao i Vindija u prošlom kolu. Sastav iz Murskog Središća suspendiran je zbog dugovanja prema Savezu.

Vodeći Grafičar je u derbiju kola slavio protiv trećeplasiranog Bjelovara s uvjerljivih 15 poena razlike, a drugoplasirani Podravac je gostovanje u Koprivnici prošao s uvjerljivih 40 poena razlike. Međimurje je bilo bolje od Ivančice na svom terenu u Čakovcu, a Radnik je slavio protiv prošlogodišnjih prvaka lige, Čakovca.

Najbolji strijelci kola su Luka Božić iz Bjelovara koji je vodećem Grafičaru u Ludbregu zabio 37 poena, na suprotnoj strani bio je vrlo efikasan i Luka Prprović s 30 poena, a toliko je postigao i Leon Ivandić iz Koprivnice.

Grafičar – Bjelovar 107:92 (28:23, 55:36, 85:68)

Grafičar: Prprović 30, Poljak 25, Novak Mat. 14, Štefan 11, Novak Mar. 10, Bušić 7, Siladić 7, Dijanušić 3, Bačani, Kokolek, Mihalić, Novak Man.

Bjelovar: Božić 37, Vrinjanin 19, Cukrov 15, Žugaj 9, Zadravec 6, Šilježar 6, Bušić, Krpan, Marković, Ljubičić, Geček.

Pribojavali su se malo u domaćim redovima ovog susreta protiv neugodnog Bjelovara koji se nalazi na trećem mjestu. Nakon pobjede u derbiju prvenstva prošlo kolo na gostovanju kod Podravca koji je izravno odlučivao o naslovu prvaka, igrači Grafičara ipak nisu dozvolili gostima da ozbiljnije zaprijete i uvjerljivom pobjedom došli su korak bliže i do teoretske potvrde naslova.

Grafičar je imao vodstvo tokom cijelog susreta. Nakon prve dionice vodili su pet poena razlike, a u drugoj su četvrtini odigrali čvrstu obranu u kojoj se Bjelovar nije najbolje snašao. Postigli su gosti za njih skromnih 13 poena u tom periodu, primili 27 i susret je bio riješen nakon prvih 20 minuta.

Domaćini su u drugom poluvremenu uspješno održavali prednost i nisu dopustili igračima Bjelovara da ozbiljnije zaprijete iako su dobili treću i četvrtu četvrtinu ali s minimalna dva poena razlike svaku što je bilo dovoljno da samo malo ublaže poraz.

Prprović s 30 koševa najbolji kod Grafičara, a Vilim Poljak zaustavio se na 25 postignutih poena. Bjelovar su već standardno predvodili Božić s 37 poena i Bruno Vrinjanin s 19.

Koprivnica – Podravac 68:108 (16:27, 33:55, 49:83)

Koprivnica: Ivandić 30, Antolić 17, Zlatar 6, Šimunović 3, Grbeš 2, Franjić 2, Žaja, Kovačić, Horvat, Mihoković, Jukić, Topić.

Podravac: Nikolić 26, Šestak 18, Baruškin 12, Pintar 11, Molnar 8, Drljanovčan 7, Hrženjak 7, Paligač 6, Koščić 6, Šiprak 5, Arlović 2.

Ništa posebno nema se za napisati u ovom susretu koji je Podravac dobio očekivano uvjerljivo s okruglih 40 poena razlike. Gosti iz Virja su u lokalnom derbiju pregazili rivale iz Koprivnice, a dobili su sve četiri četvrtine. Prve tri uvjerljivo dok su u posljednjoj dali i domaćim igračima do daha, a taj su period dobili sa “samo” šest koševa viška.

Koliko je Podravac bio dominantan govori i podatak da se svih 11 igrača iz zapisnika upisalo u listu strijelaca. Najviše je zabio Ilija Nikolić koji je ubacio 26 koševa, a Nikola Šestak postigao je 18. Ivandić najbolji u redovima poraženih s 30 koševa, a Goran Antolić zabio je 17.

Međimurje – Ivančica 93:78 (27:27, 48:43, 67:60)

Međimurje: Novak 21, Krajačić 21, Jambrović 18, Svaty 8, Pađan 7, Martinović 5, Lepen 4, Gašparić 3, Momčilović 3, Peti 3, Čibarić, Miko.

Ivančica: Rožman 20, Rajh 19, Hatlak 12, Bigec 10, Morović 6, Uršulin 6, Kozina 4, Kapustić 1, Putarek, Roginić, Smontara.

Prvu četvrtinu su gledatelji na susretu Međimurja i Ivančice vidjeli pregršt koševa s jedne i druge strane, ukupno čak 54. Četvrtina je završila rezultatom 27:27.

Od druge četvrtine na dalje košarkaši Međimurja bili su stalno u kakvoj takvoj prednosti. Na poluvrijeme su otišli s pet poena razlike, a prednost su održavali i tokom treće četvrtine. Nakon koje su imali plus sedam, ali osjetniju razliku nisu uspjeli napraviti, a čvrsta momčad iz Ivanca stalno je prijetila.

Ivančica se u potpunosti približila Međimurju koje je u posljednju dionicu ušlo rezultatom 67:60. Napravili su mini seriju od 5:0 i došli na samo dva poena zaostatka i činilo se da će susret biti neizvjestan do samog kraja. Košarkaši Međimurja na to odgovaraju serijom 11:4 i susret odvode u mirnije vode. Rezultat je u tom trenutku bio 78:69, a do kraja je ostalo pet minuta. Ivančica je još jednom zaprijetila kada je došla na 80:73 samo dvije minute do kraja, ali posljednjih 120 sekundi u potpunosti je bilo na strani igrača Međimurja koji susret završavaju serijom 13:5 za na kraju uvjerljivu pobjedu od 15 poena razlike, no za nju su se morali dobro oznojiti.

Mario Novak i Danijel Krajačić predvodili su Međimurje s po 21 košem, a junior Patrik Jambrović dodao je 18 poena. Filip Rožman s 20 i Luka Rajh s 19 koševa najbolji u redovima poražene Ivančice.

Radnik – Čakovec 85:73 (20:15, 41:41, 65:61)

Radnik: Hrandek 26, Jukić 19, Nervo 17, Maksić 9, Tomas 5, Beljo 4, Pomper 3, Jericha 2, Deković, Prstec, Vragović, Kovačević.

Čakovec: Kolovrat 25, Kranjčec S. 20, Goleš 12, Keresteš 5, Vehtersbah-Stojan 4, Novak 4, Drk 3, Baranić, Bogdan, Barlović, Kranjčec M.

Čakovec je u Križevce otputovao u nekompletnom sastavu, gdje su pružali dobar otpor, ali na kraju ipak upisali novi poraz.
Radnik je bolje krenuo u susret, poveo sa 7:0 da bi se Čakovec vratio, ali prva četvrtina završava u korist domaćina s pet poena razlike.

Čakovec uzvratio u drugoj istom razlikom i na odmor se otišlo poravnatim rezultatom. Bilo je 41:41 i nastavak utakmice obećavao je neizvjestan dvoboj.

Tako je i bilo. Treća četvrtina bila je također vrlo neizvjesna, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali je Radnik ipak u posljednju dionicu ušao s dostižna četiri poena prednosti.

Ipak, u posljednjoj četvrtini ponestalo je svježine u redovima Čakovca za barem neizvjesnu završnicu. Domaći su košarkaši iskoristili par promašenih šuteva Čakovca iz neizrađenih pozicija, zabili su par trica i otišli na nedostižnu prednost. Gosti su postigli samo 12 poena u tom periodu, primili 20 i na kraju upisali 14. poraz u 17 odigranih susreta.

Centar Milan Kolovrat najbolji kod Čakovca s 25 poena, a uspio je zaustaviti ponajboljeg igrača Radnika, centra Matiju Jerichu koji je zabio samo 2 poena, u napadu mu ništa nije polazilo za rukom. Zamalo je došlo i do fizičkog obračuna između njega i suca jer je bio nezadovoljan nekim sudačkim odlukama, ali ostalo je samo na verbalnom okršju. Šutera Bojana Hrandeka koji se nakon nekoliko utakmica odsustva zbog neslaganja sa trenerom vratio u momčad u prošlom kolu igrači Čakovca nisu uspjeli zaustaviti, a postigao im je 26 koševa dok je junior Marko Jukić postigao 19. Kod Čakovca je dobro odigrao i Stjepan Kranjčec koji se zaustavio na 20 koševa.

Parovi 18. kola (22. veljače): Čakovec-Grafičar, Bjelovar-Koprivnica, Podravac-Međimurje, Ivančica-Vindija, Petar Zrinski-Mladost, Rudar Cimper-Radnik.