Katastrofalno otvaranje utakmice kobno za Zadrane

Košarkaši Zadra večeras su u sklopu 7. kola ABA lige u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku ugostili Union Olimpiju i upisali peti ovosezonski poraz. Slovenska momčad izgradila je veliku prednost u prvoj četvrtini, pa bolja igra Zadrana u nastavku susreta nije dovela do preokreta.

Zadar – Union Olimpija 60:67 (9:29; 35:44; 46:55)

Zadar: Segarić, Bašić, Ivanov 4, Kraljević 5 (6 sk), Vraneš, Šango 6, Sobin 16 (9 sk, 3 ol), Širko 4, Bubalo, Ramljak 5 (3 ol), Bošnjak 11, Florence 9.

Union Olimpija: Rupnik 18, Marinelli, Hrovat 8, Salin 7, Vučetić, Begić 5 (6 sk), Nikolov 6 (7 sk), Mahkovič, Omić 3 (7 sk), Prepelič 3, Marinović 12, Kanacević 5 (10 sk).

Katastrofalno su Zadrani otvorili utakmicu. Već nakon četiri minute na semaforu je stajalo 0:10, a tek nakon pet i pol minuta igre Josip Sobin ubacuje prvi zadarski koš. Zmajčeki su nastavljali zatrpavati zadarski koš, a prednjačio je Sasu Salin, dok momci u bijelim dresovima nikako nisu uspijevali pronaći put do istog, pa su do kraja prve četvrtine ubacili tek još jedan pogodak iz igre, naravno preko Sobina. Na prvi odmor domaći su igrači ispraćeni gromoglasnim zvižducima oko 3000 nezadovoljnih navijača, a na semaforu je tada stajalo 9:29.

Puno bolje Zadrani su ušli u nastavak i serijom 18:4 smanjili zaostatak na šest poena. Uzvratili su gosti sa dvije trice i vratili prednost na dvije znamenke, a ubačajem sa zvukom sirene Domagoj Bošnjak je postavio rezultat poluvremena 35:44. Drugo poluvrijeme s četiri uzastopna poena otvara Ive Ivanov i diže publiku na noge, a nadovezuju se Sobin i danas vrlo loši James Florence za samo -1 u 25. minuti (43:44). Nakon minute odmora gostujućeg trenera Aleša Pipana Zadrani su imali tri napada za preokret, ali prizemljuje ih tricom Hristo Nikolov, što je bio prvi Olimpijin ubačaj u drugom poluvremenu, nakon šest minuta igre. Do kraja trećeg perioda domaćini su ubacili tri, a Ljubljančani osam poena, pa se u posljednjih deset minuta ušlo s istom razlikom kao na poluvremenu (46:55).

Iako su se Zadrani trudili, u posljednjih deset minuta ipak nisu uspjeli priprijetiti iskusnijim gostima, koji su im u svega tri navrata dopustili približavanje na pet poena, a daljnje forsiranje Florencea i nekoliko loših poteza klupe Zadra olakšali su Olimpiji put do pobjede.

Do konačnih 60:67 goste su predvodili Luka Rupnik s 18 i Marko Marinović s 12 poena, dok su kod Zadra jedini prolaznu ocjenu zaslužila jedina dva dvoznamenkasta igrača – Sobin i Domagoj Bošnjak. Sobin je na 16 koševa nadodao devet skokova i tri ukradene lopte, a Bošnjak je ubacio 11 poena.

U sljedećem kolu Zadar u subotu ugošćuje Budućnost, dok je Olimpija domaćin Igokei.