A2 Sjever: Kolo iznenađenja, Mladost sama na vrhu

Uzbuđenja u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva u A2 ligi Sjever, nije nedostajalo. Bilježimo dva iznenađenja u 11. kolu. Prvo je u subotu Međimurje dobilo lidera prvenstva, Čakovec, u jako zanimljivoj i napetoj završnici utakmice, a dan poslije još veće iznenađenje.

Grafičar je poražen na gostovanju kod Bjelovara kojeg bi mogli nazvati crna mačka za favorite jer su do sada pobijedili Međimurje, Podravac i sada Grafičar i zasluženo se nalaze na diobi četvrtog mjesta s još dvije momčadi.

Vindija je bila bolja od Radnika u Križevcima, Mladost je očekivano uvjerljivo slavila protiv Rudar Cimpera, a Podravac je dobio Petar Zrinski na gostovanju u Vrbovcu.

Odigrala se i zaostala utakmica 9. kola između Međimurja i Grafičara, a bolji je bio Grafičar.

Najbolji strijelac prošlog kola bio je Mario Novak-Marek s 30 poena protiv Čakovca, toliko je zabio i Mario Novak-Medo u zaostalom susretu protiv Međimurja, a njegov brat Matija iz redova Čakovca bio je odmah do njih s 29 koševa.

Mladost je vodeća na ljestvici s 10 pobjeda i porazom, drugi je Čakovec s 9 pobjeda, Grafičar je treći s 8 pobjeda, a četvrto mjesto dijele Međimurje, Podravac i Bjelovar s po 7 pobjeda.

Rezultati 11. kola

Međimurje – Čakovec 82:80 (19:24, 42:44, 68:61)

Međimurje: Gašparić 9, Vrus 9, Novak 30,Posavec, Krajačić 14, Jelenić, Jambrović 14, Pađan 2, Ranteš, Kapelari, Lončarić 2, Martinović 2
Čakovec: Horvat, Novak M. 29, Prprović 2, Terek 3, Kranjčec 9, Pustić, Juras 15, Ostoja, Biševac 15, Momčilović 3, Novak N. 2, Lepen 2

Gradski derbi u kojem je domaćin bila momčad Međimurja ponudio je za više nego dobro popunjenu dvoranu I. O.Š. jako napetu utakmicu. Očekivala se pobjeda Čakovca koji je do tog trenutka bio lider prvenstva, a i iskustvo je potpuno na strani igrača Čakovca.

Bolje je krenuo Čakovec i dobio prvu četvrtinu s 5 poena razlike. Uzvratili su igrači Međimurja u drugoj dionici, koju su dobili s 3 poena razlike, a na odmor se odlazi s +2 na kontu Čakovca. Predvođeni sjajnim Mariom Novakom-Marekom koji je nosio svoje suigrače, Međimurje dobiva treću četvrtinu s +9 i u posljednju četvrtinu ulaze s 7 poena razlike.

Uspjeli su igrači Čakovca preokrenuti rezultat u zadnjoj dionici utakmice, a 14 sekundi do kraja imali su 2 poena prednosti, a u napadu je bilo Međimurje. Do tog trenutka, kapetan Čakovca i jedan od najiskusnijih igrača na terenu, Samir Juras koji je zabio 15 poena, postaje tragičar utakmice. Prvo je napravio nesportsku pogrešku, što je Međimurju donijelo 2 bacanja i loptu sa strane.

Mario Novak-Marek pogodio je oba slobodna bacanja, a nakon što su izveli loptu sa strane, igrači Čakovca rade osobnu pogrešku na Martinoviću, centru domaćih koji je do tog trenutka bio bez poena na utakmici, ali je uredno zabio oba bacanja i donio prednost od 2 poena razlike Međimurju.

Imao je Čakovec 7 sekundi u posljednjem napadu za izjednačenje ili pobjedu. Loptu je uzeo kapetan Juras, koji radi korake tako da Čakovec nije uspio niti šutirati na koš u posljednjem napadu. Kod Međimurja, Mario Novak-Marek 30 poena, dok su ga dobro pratili Danijel Krajačić i Patrik Jambrović s 14 koševa. Kod Čakovca, Matija Novak 29 poena, a Juras i Biševac po 15. Najbolji igrač Čakovca, Luka Prprović ostao je na samo 2 poena.

Bjelovar – Grafičar 98:93 (26:15; 47:40, 77:67)

Bjelovar: Vrinjanin B. 22, Pavičić N. 3, Lukčin M. 2, Jukić M, Zadravec J. 20, Šimatović I., Božić L. 24, Geček J., Ljubičić J. , Krpan D., Cukrov I. 27

Grafičar: Martinčević M. 2, Bušić A. 18, Bačani M. 2, Dijanušić B. 8, Novak M. 15, Siladić L., Poljak V. 12, Kokolek K. Novak M. 24, Petrović J. 12, Hrkač N., Slatina M.

Drugo iznenađenje kola desilo se u Bjelovaru gdje je četverac Vrinjanin-Zadravec-Božić-Cukrov, srušio snažni Grafičar iz Ludbrega. Iskoristili su domaći košarkaši lošiji pristup utakmici gostujućih košarkaša i dobili prvu četvrtinu s 11 poena razlike. Grafičar je smanjio do poluvremena na -7, a očekivalo se da utakmicu preokrenu u drugom poluvremenu, no to se nije desilo. Bjelovar dobiva treću dionicu s 3 poena razlike i uoči posljednje dionice ima +10 što nisu ispustili. Igrači Grafičara samo su smanjili na konačnih 5 poena zaostatka.

Bjelovar je imao ludu šutersku večer, a zna se dok im se na početku dopusti da pogode par šuteva, onda su u mogućnosti dobiti svaku momčad lige. Cukrov je predvodio Bjelovar s 27 poena, Božić je dodao 24, Vrinjanin 22, a Zadravec 20, a to je 93 od ukupnih 98 poena na utakmici. Kod Grafičara koji je propustio izjednačiti se s Čakovcem po broju pobjeda, najbolji Mario Novak-Medo s 24 poena i Manuel Novak s 15.

Radnik – Vindija 64:72 (21:13, 38:33, 47:55)

Radnik: Pomper L., Samardžija M. 6, Kulko T., Glamuzina M., Samardžija T. 7, Kovačević K., Kirin M. 2, Jericha M. 19, Jukić M. 14, Maksić D. 16
Vindija: Skupnjak A., Nakić A. 2, Novak Ž. 17, Stanić A. 9, Pizek H. 5, Šamarija K., Štefan Z. 17, Mihalj S. 3, Jakšić I. 11, Bađun M. 8, Crnković M.

Mogli bi reći, pomalo iznenađujuća pobjeda Vindije, kad znamo da nije igrao jedini pravi centar Šamarija. Radnik je dobio prvu četvrtinu s 8 poena prednosti, Vindija drugu s 3 koša viška, a na poluvrijeme se otišlo s +5 za domaće.

Utakmica je riješena u trećoj četvrtini koju je Vindija odigrala furiozno i dobila je rezultatom 22:9. Posljednju četvrtinu, momčadi su odigrale neriješeno, 17:17. Jericha 19, Maksić 16 kod poraženog domaćina, a Novak i Štefan po 17 kod Vindije.

Mladost – Rudar Cimper 97:46 (23:1, 44:18, 69:26)

Mladost: Međimorec 3, Buković 9, Lovrak 16, Beljan 14, Dautanec 14, Zadravec 5, Jančijev 4, Krajinović 11, Cenkovčan 2, Puštelja 10, Capek 3, Baković 5
Rudar Cimper: Varga 9, Brodar 4, Novak 6, Perčić 3, Levačić, Radiković 17, Cilar 2, Bedi 3, Korbelj 2, Tkalec, Lesar

Mladost je očekivano razbila Rudar Cimper koji je u prvoj četvrtini zabio samo 1 poen, ali treba spomenuti da su igrali bez svih 6 visokih igrača, sa više manje samo juniorima u sastavu, a i da su bili kompletni, vjerojatno bi izgubili utakmicu, samo bi to bilo s puno manjom razlikom.

Domaći je trener, nakon što je vidio da kod Rudara igraju i po 3-4 juniora istovremeno na terenu, uveo u igru svoje juniore i igrače koji manje igraju i nije natjeravao još veću razliku. Završilo je s +51, a Mladost je nakon poraza Čakovca, sama ostala na vrhu ljestvice što je najljepši mogući poklon njihovim vjernim navijačima kojih niti ovog puta nisu zaostali.

Rudar Cimper je imao velikih problema s ozljedama i izostancima visokih igrača, ali u drugom djelu sezone će konačno bili više manje kompletni s pojačanjem na bekovskim pozicijama. Vraća im se Nikola Hrkač iz Grafičara, koji je prošle sezone bio najbolji strijelac momčadi.

Kod Mladosti Lovrak 16 poena, Beljan i Dautanec 14, a kod Rudara najbolji Tomislav Radiković s 17 poena.

[nggallery id=18]

Petar Zrinski-Podravac 56:63 (24:20, 36:32, 49:51)

Petar Zrinski: Tomić M., Popović D. 4, Pavić F., Tomić F. 13, Hrandek B. 10, Fašaić D. 12, Topalović N. Jularić A., Čulo A. Mikac V. Ljoljić M. 10, Nuši B. 7
Podravac: Molnar K. 2, Drljanovčan B., Nikolić I. 2, Šiprak I. 23, Koščić Z. 2, Hrženjak M., Halusek T. 7, Kenđelić A. 15, Šestak N., Molnar D., Baruškin M. 12, Tišljar Š.

Utakmicu s malim brojem poena i čvrstih obrana odigrali su Petar Zrinski i Podravac. Slavili su gosti iz Virja, koji su nakon prve četvrtine i na poluvremenu zaostajali 4 poena, ali su u drugom dijelu preokrenuli utakmicu, primivši samo 20 poena. Slavili su na kraju s 56:63, a do pobjede su ih predvodili Šiprak s 23 i Kenđelić s 15 koševa. Kod domaćina, Tomić 13, Fašaić 12 pogodak.

Koprivnica – Ivančica 57:92 (20:20, 37:40, 43:67)

Koprivnica: Franjić 3, Horvat 2, Klačinski 12, Sikavica 3, Zlatar 27, Šimunović, Kovačić 2, Sabol 8, Grbeš, Indir, Špiranec
Ivančica: Putarek Lj. 2, Kišićek, Smontara 3, Putarek J. 6, Sakač 7, Rožman 3, Kapustić 5, Morović 23, Sayemeldahr 28, Taučer, Mikac 15

Očekivana pobjeda gostiju iz Ivanca. Koprivnica se u ovoj utakmici dobro držala do poluvremena na kojem su zaostajali samo 3 poena razlike. Ivančica je stisnula u obrani u drugom dijelu, koji su dobili s 32 pena razlike i na kraju slavili s uvjerljivih +35. Kod Koprivnice Zlatar 27 poena, Klačinski 12, a za Ivančicu Sayemeldahr 28, Morović 23.

Zaostala utakmica 9. kola

Međimurje – Grafičar 78:97 (26:14, 42:49, 55:69)

Međimurje: Gašparić 8, Vrus 1, Novak 25, Miko, Krajačić 23, Jelenić, Jambrović 13, Pađan, Ranteš 4, Kapelari, Lončarić, Martinović 4
Grafičar: Martinčević 8, Bušić 3, Bačani, Dijanušić 16, Novak Man. 19, Poljak 11, Hrkač, Kokolek 2, Novak Mar. 30, Petrović 8, Slatina

Zaostali susret 9. kola između Međimurja i Grafičara, odigran je prošle srijede. Međimurje odlično u prvoj četvrtini koju su dobili s 12 poena razlike, dok je Grafičar bio bolji u preostale 3, posebno u drugoj koju je dobio s 19 poena razlike, a s istom je razlikom završila i utakmica.

Mario Novak-Marek zabio je 25 koševa, Danijel Krajačić 23 kod Međimurja, a Mario Novak-Medo i Manuel Novak bili su najbolji protiv svog bivšeg kluba. Medo je zabio 30, Manuel 19 koševa.