KPH B: Cibona prejaka za sve, Vrijednosnice na Split u polufinalu PH

Iako su Vrijednosnice u odličnoj atmosferi pred dobro popunjenim tribinama u Dardi dobrom igrom parirali Cibosima, bolje od 132 primljena koša nije išlo. Ostaje im utjeha da su im ubacili 80 te slavlje zbog prolaska na Final Four kadetskog Prvenstva Hrvatske.

Prema neslužbenim informacijama Baranjci su uz Cibonu ozbiljan kandidat za organizaciju završnog furnira.

Raspored utakmica, rezultate, statistike i poredak pogledajte na phmladi.crosarka.com/kadeti.

[rezultat id=520]

Vjerojatno je dosta čudno pročitati da je prvoplasirani drugome dao 132 poena i pobijedio s više od 50 razlike, a da je poraženi odigrao dobru utakmici i vrlo dobro parirao pobjedničkoj ekipi.

Tako je danas bilo u Dardi, u utakmici u kojoj su se sastali do sada neporažene ekipe na turniru poluzavršnice. Ugodan ambijent, pune tribine i navijanje potaknulo je obadvije ekipe da pruže dobru predstavu. Cibosi su na kraju bili uvjerljivi, a mladi Brokeri su odigrali dobru utakmicu koju su pljeskom pozdravili njihovi navijači. Ta razlika je jednostavno realnost i pitanje je mogu li Ciboni Split ili Cedevita na Final Fouru ozbiljnije zaprijetiti.

Momčadi Ivana Kapova i Frane Radana prikazali su agresivnu, brzu košarku s puno kontranapada, dobrih šuteva, blokada, zakucavanja i s ukupno 212 koševa. U blokadama je prednjačio Marko Tutavac koji je četiri puta lupio “bananu” Zagrepčanima, a Lovro Mazalin je s par atraktivnih zakucavanja još jednom pokazao zašto ga smatraju najboljim igračem u Europi svog godišta.

Od ostalih igrača izdvojimo učinke Nik Slavice (30), Ivice Zupca (22), Brune Skokne (19) i Antuna Maričevića (17), a kod domaćina Luka Barišić je ubacio 20, Arijan Jovanović i Luka Jakić po 14, a Antonio Žulj 12 poena.

KK Vrijednosnice OD Darda - kadeti
Kadeti Vrijednosnica OD Darda

Cibona je prikazala možda i veću dominaciju nego što se očekivalo, a Vrijednosnice su svakako najugodnije iznenađenje dosadašnjih poluzavršnih turnira za mlađe kategorije. U polufinalu završnice Prvenstva Hrvatske igraju Cibona i Cedevita, a Vrijednosnice će biti protivnik Splitu.

[rezultat id=521]

U drugoj utakmici Zagreb je na Krilima Mateja Jelovčića i Domagoja Čepa pobijedio Zadar. Na kraju Mravi su ispred Rudeša treći, a oslabljeni Zadar nije upisao niti jednu pobjedu.

Nakon dvoznamenkaste razlike Zagreba u prvoj četvrtini Zadar je do poluvremena izjednačio i pogotkom Ivana Dražovića na odmor otišao s 47:45. Zadrani u posljednjih deset minuta ulaze s 11 poena razlike i u vodstvu su sve do posljednjeg napada Zagreba kada Ivan Jukić postiže tricu za vodstvo od 81:80. U slijedećem napadu Toni Jelenković promašuje za četvrtu pobjedu svoje ekipe.

Jelovčić je postigao 23, a Čep 21 poen dok je kod Zadra standardno najbolji Marin Dijan (25) i Jelenković (23).

U ukupnom poretku Zagreb je šesta, Rudeš osma, a Zadar deveta kadetska ekipa u Hrvatskoj. Sljedeće godine Sjever će imati jednog predstavnika, Zapad, Istok i Jug po dva, a Centar po prvi puta tri kluba.