KPH B: Vrijednosnice na korak do Final Foura

Brokeri su nakon Zagreba savladali i Zadar te su na korak do povijesnog rezultata. Ako sutra pobjede Rudeš sigurni su putnici na završnica, a i s porazom još uvijek imaju velike šanse za prolaz među četiri najbolje kadetske ekipe u Hrvatskoj.

Za završni turnir, iako su trenutno posljednji s dva poraza od Cibone i danas od Zagreba, najveća su im prepreka vršnjaci iz KK Rudeša jer bi Zagrepčani u slučaju preostale dvije pobjede imali bolji međusobni omjer.

Raspored utakmica, rezultate, statistike i poredak pogledajte na phmladi.crosarka.com/kadeti.

[rezultat id=515]

I u ovoj utakmici domaćin je imao dobru podršku s tribina koja im je davala impuls više da budu najugodnije iznenađenje ovogodišnjih poluzavršnica.

Zadrani su kontrolirali rezultat prvu četvrtinu, a u drugoj su propustili otići na osjetnu prednost. Nisu iskoristili greške domaćina  i na poluvrijeme su otišli s plusom iz prvih deset minuta propustivši da se osjetno odlijepe. U trećoj četvorini stigla je kazna.

Kao i jučer protiv Zagreba, Baranjci u tom dijelu igrali agresivnu i brzu košarku što je rezultiralo s ubačenih  33 poena. Polovinom te četvrtine Vrijednosnice su tricom Domagoja Cerjaka s -6 došle do +10, a u posljednjih 10 minuta su ušli s vodstvom od 65:61.

Sve do posljednje dvije minute rezultat je bio u egalu, a tada se Darda odvaja na +7 i činilo se da je utakmica riješena. Međutim, danas odlični Toni Jeleneković sa dvije trice vraća utakmicu u potpunu neizvjesnost, ali u završnici je Luka Barišić imao mirnu ruku s crte slobodnih bacanja što je bilo dovoljno za veliko slavlje domaće ekipe.

Barišić je s 26 postignutih poena bio najučinkovitiji igrač u pobjedničkoj momčadi, a najbolju valorizaciju (25) je imao Marko Tutavac (12p, 9sk). Zadrane, za koje nije igrao Domagoj Vrkić, dvojac Jelenković (32) – Marin Dijan (21) je držao u utakmici.

[rezultat id=514]

I prva utakmica u jutarnjem terminu donijela je do kraja neizvjesnu utakmicu, a Zagrebu je pobjedu donijela dobra treća četvrtina.

Rudeš je u prvih deset minuta bio u vodstvu sve do kraja četvrtine kad Jelovčić dovodi Mravima prvu prednost. Do poluvremena se igra koš za koš s najvećom prednošću jedne ekipe od tri poena, a na odmor Zagreb još uvijek ima minimalnu prednost iz prve četvrtine.

U trećoj četvrtini ekipa Tomislava Rupčića igra puno bolje i ostvaruje prednost i do devet poena. Rudeš je preko Emila Savića u 37. minuti ponovno poveo i bio nadomak pobjedi, ali do kraja Matej Jelovčić preuzima odgovornost i odvodi svoju momčad do prve pobjede.

Jelovčić je imao odličan učinak, 36 poena, 7 skokova uz valorizaciju 38, na drugoj strani Savić s 19 poena bio je najučinkovitiji.